Sprzęt do zadań ekstremalnych
kitesurfing
Przygotowane przez: Matt Buck
Na podstawie: http://www.flickr.com

Dlaczego kitesurfing zaczyna zdobywać tak ogromną popularność, jak się zabrać za uprawianie tego sportu.

Woda i wiatr są żywiołami, jakie od dawna fascynują ludzi. I ludzie od wieków z różnymi efektami próbowali je ujarzmić, przy pomocy coraz to nowocześniejszych urządzeń. Obecnie to ujarzmianie jest coraz szybsze, bowiem nowoczesna technika umożliwia wykorzystanie rozwiązań, jakie jeszcze przed kilkoma dekadami były niemożliwe do realizacji.
sklep górski
Przygotowane przez: Pawel Pacholec
Na podstawie: http://www.flickr.com

Lato jest doskonałą porą na wycieczkę w góry, przygotuj się do niej dobrze, nabywając najlepsze wyposażenie oraz odzież

W okresie wakacji wielu ludzi jedzie na urlopy i oddaje się relaksowi z dala od miejsca zamieszkania. Chociaż sporym powodzeniem cieszy się morze oraz wypoczynkowe kurorty, góry również nie narzekają na niewielkie powodzenie. Wiele osób preferuje wypoczynek w ruchu w otoczeniu nieskażonej natury oraz chętnie wędruje po górskich trasach. Do takiej wyprawy trzeba się dobrze przyszykować.
Wycieczka w góry
Przygotowane przez: sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu

Podstawowy ekwipunek na górskie wycieczki czyli co warto zabrać ze sobą, aby chodzenie było w pełni bezpieczne.

Jedną z najbardziej popularnych sposobów na aktywny wypoczynek są wędrówki po górach. O ich popularności bardzo dobrze będą świadczyć szlaki, na których w czasie ładnej pogody da się zobaczyć rzeczywiście dużo miłośników tej aktywności. Jednak wybierając się nawet na łatwą trasę przy pięknej pogodzie trzeba pamiętać, że idzie się w góry, jakie często mogą być nieprzewidywalne. A tymczasem bardziej nieprzewidywalni będą niektórzy turyści, bo to co czasem się widzi na szlakach niekiedy jest naprawdę przerażające.
zamek w kurtce
Na podstawie: pixabay.com

Jak należy się ubrać na górskie wędrówki, jakie dodatkowe wyposażenie może się przy tym przydać

Wędrówki po górach to jeden z popularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu. Nasz kraj ma to szczęście, że w zasadzie całe południe to większe i mniejsze górskie pasma, wraz z wysokimi na dwa i pół tysiąca metrów Tatrami. Góry cieszą się powodzeniem w każdej porze roku, i praktycznie w każdym okresie będą się znajdować chętni do tego, żeby po nich wędrować. Jednak bez względu na to, czy ktoś wybiera się w góry latem, przy trzydziestostopniowych upałach, czy jednak w zimie, to w każdym przypadku właściwe wyposażenie jest konieczne.
Plecak rowerowy
Przygotowane przez: Alberto Ziveri
Na podstawie: http://www.flickr.com

Na rower warto wziąć najlepszy plecak? Wiesz jak dokonać wyboru? Powinieneś zwrócić uwagę na parę czynników

Niedawno zaczął się sezon na jazdę na rowerze. Można rzec: nareszcie! Nareszcie pojawiło się słońce i wysokie temperatury. Nareszcie można zaplanować dłuższe i krótsze wyjazdy, a co najważniejsze nic nie stoi na przeszkodzie, aby jeździć, dokąd tylko chcemy. Żeby jednak wybrać się na tego rodzaju rowerową podróż musimy się właściwie przygotować.
autokar
Przygotowane przez: Michal Goszczynski
Na podstawie: http://www.flickr.com

Odzież i obuwie na wyprawy turystyczne muszą być rzeczywiście porządne, więc wybieraj jedynie elementy znanych firm

Planując wyjazd w góry lub na inny wyjazd turystyczny, warto się do tego właściwie przyszykować pod względem garderoby, obuwia oraz sprzętu. Nie można zapominać o tym, że w czasie podobnych wypraw aura jest bardzo zmienna, zatem trzeba być przyszykowanym na różnorakie ewentualności.

Wybierasz się na wyjazd w Tatry? Musisz się przyszykować i kupić odpowiedni plecak

Turystyka górska raduje się w naszym kraju coraz większym zainteresowaniem. Związane jest to ze zwiększającą się świadomością rodaków w temacie konieczności aktywnego życia. Nie bez wpływu pozostaje także fakt, że nasza ojczyzna może pochwalić się rzeczywiście wspaniałymi trasami górskimi, jak również znakomicie przygotowaną infrastrukturą turystyczną. Warto jednakże pamiętać, że do wyprawy należy się właściwie przygotować i zakupić w odpowiedni sprzęt.
domek - Bieszczady
Przygotowane przez: Przemyslaw Kozuch
Na podstawie: http://www.flickr.com

Oferta turystyczna w Bieszczadach, jak można tam aktywnie spędzić urlop i dobrze odpocząć

Bieszczady są wspaniałym miejscem na wypoczynek, czy to na wyjazd na jeden dzień czy dwutygodniowy urlop. Oferują mnóstwo atrakcji praktycznie w każdym okresie roku, pomysł na ciekawe spędzenie wolnego czasu mogą tam znaleźć tam wielbiciele górskich wycieczek i innych form aktywności, ale również ci, którzy wolą słodkie lenistwo na łonie przyrody.
gps

Nawigacja pomocnikiem w prowadzeniu auta

Przemieszczanie się było kiedyś dość zawikłanym procesem, wymagającym wiele czasu oraz wysiłku. Zazwyczaj jeszcze nie powstaliśmy z sofy a już pot spływał nam po plecach ze zmęczenia, bowiem trzeba było zaprojektować przebieg całej wyprawy - od początku do końca, nabyć (bądź pożyczyć) plany punktu docelowego, względnie zdać się na pilotów znających regionalne szlaki.
wybrzeże
Przygotowane przez: Jeff Djevdet
Na podstawie: http://www.flickr.com

Udane urlop w Polsce na wybrzeżu - czytaj, gdzie warto pojechać w Polsce

Polski morze każdego roku przyciąga dużo urlopowiczów. Wczasy nad naszym ślicznym, polskim morzem na pewno zdołają być niezmiernie udane, ponieważ nadmorskie miejscowości mają niemało do zaoferowania. Po pierwsze możemy cieszyć się śliczną, słoneczną pogodą podczas wygrzewania się na piaszczystych plażach. Morskie kąpiele bez wątpliwości także będą dla nas perfekcyjną atrakcją. Nadmorskie miejscowości oferują turystom cudowne atrakcje, takie jak koncerty muzyczne, kabaretowe oraz inne. Po wizycie na plaży zdołamy więc uczestniczyć w rozmaitych innych rzeczach, które dzieją się nad morzem, a także poznawać nowiuteńkie miejsca, podziwiać wspaniałe zabytki czy też nabywać interesujące pamiątki.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.