Nawigacja pomocnikiem w prowadzeniu auta

Przemieszczanie się było dawniej dość skomplikowanym procesem, wymagającym dużo czasu oraz wysiłku. Często jeszcze nie powstaliśmy z krzesła a już pot lał się nam po plecach z utrudzenia, bowiem trzeba było przewidzieć tok całej wyprawy - od początku do końca, zakupić (lub wypożyczyć) plany miejsca docelowego, ewentualnie zdać się na pilotów znających regionalne drogi.


zaparkowane rowery
Przygotowane przez: halfrain
Na podstawie: http://www.flickr.com
Do owych przygotowań oczywiście potrzeba było wiele czasu oraz wigoru które moglibyśmy wykorzystać w odmienny sposób, np. analizując lokalną kulturę, względnie mieć czas na inne przyjemności, niekoniecznie powiązane z przewidywaną wycieczką.

Na szczęście dziś dysponujemy narzędziami wysoce ułatwiającymi jeżdżenie. Pewien czas temu powstały urządzenia elektroniczne Garmin, które bez problemu poprowadzą nas do celu wypraw dzięki zainstalowanym planom wszystkich miast i miasteczek. Urządzenia elektroniczne Garmin zdołają nas wieść, bowiem stosują do ustalania naszej aktualnej pozycji sieci satelitów wirujących nad globem.

Te bardzo dokładne maszyny działają bez względu na warunki atmosferyczne. Warunkiem prawidłowego działania naszej mapy elektronicznej jest ciągła aktualizacja oprogramowania. Da nam ona nie tylko teraźniejszą mapę Europy ale także mnóstwo najprzeróżniejszych danych przydatnych kierowcy w czasie podróżowania (przykładowo zaznaczone będą miejsca groźne, planowane prace drogowe lub poznań hotel inne utrudnienia).


Prócz tego urządzenia elektroniczne Garmin wyposażone zostały w wersję głosową - więcej informacji.
elektronika
Przygotowane przez: ASSA ABLOY Sicherheitstechnik Gm
Na podstawie: ASSA ABLOY Sicherheitstechnik GmbH
Przyjemnym głosem lektor poprowadzi nas po zamierzonej trasie. Jeżeli zdarzy nam się przekształcić trasę nadmienione urządzenie przeliczy ją w taki sposób, by w każdym przypadku dotrzeć do celu, stąd bez żadnego problemu możemy w każdej chwili zboczyć z wytyczonej trasy, aby móc obejrzeć coś co przypadkowo nas zainteresuje. Nie ma zatem trudności aby z dziećmi pojechać w jakieś zachwycające miejsce napotkane w trakcie podróży, urządzenia elektroniczne Garmin i tak doprowadzą nas do mety podróży bez zbędnych nerwów.

Wzmiankowane urządzenia z powodu swych niewielkich rozmiarów przydadzą się nie wyłącznie kierowcom ale i turystom błądzącym np. po górach bądź innych bezdrożach, a i rowerzyści będą zadowoleni z nawigacji oferowanej przez wspomnianą firmę.
20/07/21, 07:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.