Góry
Wycieczka w góry
Przygotowane przez: sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu

Podstawowy ekwipunek na górskie wycieczki czyli co warto zabrać ze sobą, aby chodzenie było w pełni bezpieczne.

Jedną z najbardziej popularnych sposobów na aktywny wypoczynek są wędrówki po górach. O ich popularności bardzo dobrze będą świadczyć szlaki, na których w czasie ładnej pogody da się zobaczyć rzeczywiście dużo miłośników tej aktywności. Jednak wybierając się nawet na łatwą trasę przy pięknej pogodzie trzeba pamiętać, że idzie się w góry, jakie często mogą być nieprzewidywalne. A tymczasem bardziej nieprzewidywalni będą niektórzy turyści, bo to co czasem się widzi na szlakach niekiedy jest naprawdę przerażające.
zamek w kurtce
Na podstawie: pixabay.com

Jak należy się ubrać na górskie wędrówki, jakie dodatkowe wyposażenie może się przy tym przydać

Wędrówki po górach to jeden z popularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu. Nasz kraj ma to szczęście, że w zasadzie całe południe to większe i mniejsze górskie pasma, wraz z wysokimi na dwa i pół tysiąca metrów Tatrami. Góry cieszą się powodzeniem w każdej porze roku, i praktycznie w każdym okresie będą się znajdować chętni do tego, żeby po nich wędrować. Jednak bez względu na to, czy ktoś wybiera się w góry latem, przy trzydziestostopniowych upałach, czy jednak w zimie, to w każdym przypadku właściwe wyposażenie jest konieczne.
autokar
Przygotowane przez: Michal Goszczynski
Na podstawie: http://www.flickr.com

Odzież i obuwie na wyprawy turystyczne muszą być rzeczywiście porządne, więc wybieraj jedynie elementy znanych firm

Planując wyjazd w góry lub na inny wyjazd turystyczny, warto się do tego właściwie przyszykować pod względem garderoby, obuwia oraz sprzętu. Nie można zapominać o tym, że w czasie podobnych wypraw aura jest bardzo zmienna, zatem trzeba być przyszykowanym na różnorakie ewentualności.

Wybierasz się na wyjazd w Tatry? Musisz się przyszykować i kupić odpowiedni plecak

Turystyka górska raduje się w naszym kraju coraz większym zainteresowaniem. Związane jest to ze zwiększającą się świadomością rodaków w temacie konieczności aktywnego życia. Nie bez wpływu pozostaje także fakt, że nasza ojczyzna może pochwalić się rzeczywiście wspaniałymi trasami górskimi, jak również znakomicie przygotowaną infrastrukturą turystyczną. Warto jednakże pamiętać, że do wyprawy należy się właściwie przygotować i zakupić w odpowiedni sprzęt.
domek - Bieszczady
Przygotowane przez: Przemyslaw Kozuch
Na podstawie: http://www.flickr.com

Oferta turystyczna w Bieszczadach, jak można tam aktywnie spędzić urlop i dobrze odpocząć

Bieszczady są wspaniałym miejscem na wypoczynek, czy to na wyjazd na jeden dzień czy dwutygodniowy urlop. Oferują mnóstwo atrakcji praktycznie w każdym okresie roku, pomysł na ciekawe spędzenie wolnego czasu mogą tam znaleźć tam wielbiciele górskich wycieczek i innych form aktywności, ale również ci, którzy wolą słodkie lenistwo na łonie przyrody.
samochód - lambo
Na podstawie: http://www.flickr.com

Musisz wypożyczyć samochód? Co podpowiadają fachowcy

Na pewno każdy z nas ma świadomość tego, jak bardzo istotny w wielu rozmaitych przypadkach staje się dostęp do własnego samochodu. W końcu taki pojazd zawsze gwarantuje nam przede wszystkim całkowitą swobodę poruszania się, co będziemy w stanie docenić nie tylko w życiu codziennym ale także i w innych sytuacjach, takich jak na przykład podróże.
biwak
Przygotowane przez: el-meister
Na podstawie: http://www.flickr.com

Dobrze złożony sprzęt wycieczkowy na dwudniowe wypady w góry.

Wyprawa w góry czy wypad do lasu bez dobrego przygotowania może okazać się katastrofą. Szczególnie, gdy zaskoczy deszcz a my nie mamy odpowiedniego dachu nad głową. Tymczasem jak jest to całodzienny wypad to dobrze, w przypadku gdy wyjeżdżamy na parę dni powinniśmy się pieczołowicie przygotować
.
Tatry
Przygotowane przez: Szift
Na podstawie: www.flickr.com

Bieszczady

Ciężko mówić o Bieszczadach inaczej, aniżeli o miejscu magicznym, zagadkowym i zupełnie ujmującym swoim ekspresyjnym pięknem. Kraina ta jest idealną ofertą dla ludzi poszukujących oddechu od codziennego hałasu i miejsca na niezapomniane wakacje 2014.
Karkonosze
Przygotowane przez: hr.icio
Na podstawie: flickr.com

Pozwól się oczarować wspaniałym Karkonoszom

Góry to całkiem inny świat, tu można „złapać Pana Boga za nogi”. W Karkonosze możemy przybyć i nie mieć załatwionego noclegu, a i tak na pewno nie będziemy musieli spać pod chmurką. Podobnie jest z noclegi w Karkonoszach. Nie uświadczymy tu tłumu turystów, więc jest to doskonałe miejsce, by napawać się ciszą i spokojem gór.
Góry Stołowe
Przygotowane przez: Eri_pl
Na podstawie: www.flickr.pl

Wypoczynek w polskich górach

Góry Stołowe
Przygotowane przez: Eri_pl
Na podstawie: www.flickr.pl

Wypoczynek w polskich górach

O urlopie myślimy cały rok. Gdy długie zimne godziny nam doskwierają, bierzemy broszury biur podróży i podziwiamy cudowne fotografie. Często są to malownicze widoki z lazurowym morzem w tle. Od dawna wielką popularnością obdarzamy urlopy za granicą , w nadmorskich kurortach. Uwielbiamy Grecję, Włochy, Egipt,a także Tunezję, czy Turcję. Przywykliśmy do błogiego lenistwa na plaży i jedynie w ten sposób wyobrażamy sobie udany wypoczynek.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.