Dlaczego kitesurfing zaczyna zdobywać tak ogromną popularność, jak się zabrać za uprawianie tego sportu.

Wiatr i woda to żywioły, jakie od dawna fascynowały ludzkość. I ludzie od wieków z różnym skutkiem próbowali je sobie podporządkować, przy pomocy coraz to nowocześniejszych sprzętów. Aktualnie ujarzmianie to jest znacznie szybsze, bowiem współczesna technika umożliwia wykorzystanie pomysłów, które jeszcze przed kilkoma dekadami były niemożliwe do realizacji.


wakacje, sport, kite
Przygotowane przez: Alberto Otero García
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podobnie sytuacja wygląda z kitesurfingiem, sportem, który swoją historię zaczął raptem kilkadziesiąt lat wcześniej. Lecz popularność jego ogromnie w tym czasie urosła, łącznie z tym, że na obecnej olimpiadzie podjęto próbę wpisania go na listę oficjalnych sportów. Jak na razie z tego nie wyszło, lecz najlepiej będzie to świadczyć o jego popularności. W naszym kraju popularność tego wspaniałego sportu zaczęła się po roku 2000, wtedy zaczęły powstawać pierwsze szkoły, w sklepach zaczął być dostępny sprzęt i pojawiły się pierwsze organizowane kitesurfing wyjazdy- przykładowe sprawdzisz tutaj: Summer Motion. Aktualnie na całym wybrzeżu letnią porą zobaczyć można dziesiątki latawców z lubiącymi mocne wrażenia wielbicielami tego rodzaju aktywności fizycznej. Środowiska osób lubiących aktywny styl życia na początku z dużą ostrożnością podchodziły do tej nowej mody. Były spore obawy, przede wszystkim o jakość sprzętu i bezpieczeństwo.

Jest właśnie oryginalna witryna, która posiada istotne dane na prezentowany temat, zatem nie czekaj tylko przeczytaj ją dokładnie.

Jednak szybko się okazało, że kitesurfing jest niezwykle prosty w nauczeniu, bezpieczny jeśli się będzie przestrzegało zasad i znacznie bardziej wygodny w przewożeniu.


plaża, sport, kitesurfing
Przygotowane przez: Erkki Nokso-Koivisto
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wymaga też znacznie mniej siły, więc bardzo dobrze sprawdza się wśród ludzi, którzy nie mają aż tak mocnych mięśni. Nie ma problemu, żeby przygody z nim spróbowali uczniowie albo starsze osoby. Oczywiście jakiś minimalny poziom sprawności należy posiadać, lecz tak naprawdę dużo istotniejsze będą chęci do uczenia się i trafienie na dobrą szkółkę. Przeciętny kurs kosztuje około 1,5 tysiąca złotych i składa się z trzech podstawowych części. Pierwsza z nich obejmuje sterowanie latawcem, druga obsługę deski, a trzecia poznanie podstawowych zwrotów i skoków. Każdy z takich etapów trwa parę godzin, podczas których na samym początku kursanci zapoznają się z wiadomościami teoretycznymi, a później ćwiczą dokładnie te wiadomości w czasie latania.
24/02/06, 21:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.