Podstawowy ekwipunek na górskie wycieczki czyli co warto zabrać ze sobą, aby chodzenie było w pełni bezpieczne.

Jedną z najbardziej popularnych form aktywnego wypoczynku są wędrówki po górach. O ich dużej popularności najlepiej będą świadczyć szlaki, na których w czasie ładnej pogody można spotkać rzeczywiście dużo miłośników tej aktywności. Lecz wychodząc nawet na łatwą trasę przy słonecznej pogodzie pamiętać należy, że idzie się w góry, które często mogą być mało przewidywalne. A tymczasem dużo bardziej nieprzewidywalni będą niektórzy turyści, bo to co można zobaczyć na szlakach czasami naprawdę przeraża.


Turysta na skale
Przygotowane przez: Matt Matches
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wyjście na cały dzień wędrówek po Tatrach w sandałach to już nie będzie nawet lekkomyślność, takie zachowania trzeba nazywać znacznie mocniej. I niestety często może się to skończyć jakimś nieszczęściem, na przykład złamaną nogą czy potłuczeniem. Dlatego też trzeba pamiętać o tym, żeby za każdym razem wyruszać z pewnym wyposażeniem. Nie tylko zagwarantuje to należyty komfort chodzenia, ale także uchroni przez różnymi zagrożeniami, jakie na każdym szlaku mogą czekać na nieprzygotowanych, nieostrożnych turystów.

Buty w góry
Przygotowane przez: hrvargas
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najważniejszą rzeczą przy górskich wycieczkach są buty, wygodne, mające mocną podeszwę. Muszą one mieć taką wysokość, żeby chroniły kostki przed możliwością skręcenia, jeżeli pogoda nie będzie taka pewna, to powinny być również nieprzemakalne. Bez odpowiedniego obuwia nawet się nie powinno myśleć o wycieczce, a tym bardziej realizować tych pomysłów. Istotna jest także pozostała garderoba, którą się niesie ze sobą. Warto pamiętać o wzięciu czegoś ciepłego, przykładowo polara, oraz kurtki przeciwdeszczowej. W wyższych górach pogoda może się zmienić bardzo szybko, więc jeżeli nawet przy wyjściu świeci słońce, to należy o tym pamiętać. Aby te ubrania nie musiały przeszkadzać podczas wycieczki, to na pewno się też przyda jakiś pojemny plecak adidas, do którego można jeszcze zapakować naładowany telefon, latarkę i trochę jedzenia i wody.

Jeżeli bez spodziewanych rezultatów poszukujesz tak samo nieszablonowego serwisu, to zalecamy ten link (https://kasprowicza13.pl/) - zobaczysz, on także jest bogaty w tego rodzaju treści.

I na zakończenie trzeba pamiętać o jeszcze jednej bardzo ważnej sprawie, którą jest rozsądek, nie można go kupić w żadnym sklepie, lecz każdy sam może się o niego postarać.
23/11/16, 08:55
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.