Wędrówka
turysta
Przygotowane przez: Rodrigo Gómez Sanz
Na podstawie: http://www.flickr.com

Ekwipunek turystyczny na lato

Na każdą wędrówkę trzeba zaopatrzyć się odpowiednio do pory roku, trudności trasy i jej całkowitej długości. Latem, w trakcie ładnej pogody, potrzebne będzie obuwie z karbowaną podeszwą (dla przykładu sandały Crocs) oraz płaszcz przeciwdeszczowy.
przygotowanie do wspinaczki
Przygotowane przez: sunriseOdyssey
Na podstawie: http://www.flickr.com

Narzędzia asekuracyjny, czekany. Wszystko do wspinaczki

Wspinaczka to skomplikowany sport, lecz na pewno jest to interesująca przygoda i wędrówka nią przyniesie nadzwyczaj dużo zadowolenia. Na rynku dostępnych jest dużo różnych rodzajów instrumentów asekuracyjnych. Dzięki tarciu między tymi urządzeniami a liną asekuracyjną, lub zakleszczeniu liny w sprzęcie można bez większego wysiłku wstrzymać upadek wspinacza, albo na własną rękę zjechać na lince. Dokonując doboru urządzenia należy się kierować obrębem jego zastosowań a nie tylko jedynie ceną i tym, czy nam się podoba.
Wycieczka w góry
Przygotowane przez: sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu

Podstawowy ekwipunek na górskie wycieczki czyli co warto zabrać ze sobą, aby chodzenie było w pełni bezpieczne.

Jedną z popularniejszych sposobów na aktywny wypoczynek jest wędrowanie po górach. O ich popularności bardzo dobrze świadczą szlaki, na których w czasie ładnej pogody da się zobaczyć rzeczywiście dużo wielbicieli tej aktywności. Jednak wybierając się nawet na prosty szlak przy pięknej pogodzie trzeba pamiętać, że idzie się w góry, które często mogą być nieprzewidywalne. A tymczasem dużo bardziej nieprzewidywalni są niektórzy turyści, bo to co czasem się widzi na szlakach czasami naprawdę przeraża.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.