Rola gazetek promocyjnych czyli dlaczego tego typu forma promocji jest tak skuteczna we współczesnym handlu.

Wraz z pojawieniem się w Polsce hipermarketów rozpoczęła się era reklamowych gazetek, co do dnia dzisiejszego można zobaczyć w praktycznie każdym domu czy bloku przed wejściem. Ta metoda promocji od kilkunastu lat istnieje na naszym rynku, i po dziś dzień cieszy się ogromną popularnością wśród konsumentów.


Jedną z głównych zalet gazetek reklamowych jest możliwość pokazania za jednym razem większej ilości usług albo produktów stanowiących ofertę danej firmy. Także z tego powodu bardzo chętnie gazetek używają przede wszystkim duże markety, sieci odzieżowe i kosmetyczne, oraz RTV i AGD (). Gazetki opierają się głównie na zdjęciach, najczęściej na jednej stronie umieszcza się kilka produktów, niezwykle istotnym elementem jest także właściwie zaprezentowana cena, mająca zachęcić klientów do zakupów.

Podoba Ci się ten post? Jeżeli tak, to niewątpliwie ucieszy Cię wiadomość, że podobny artykuł jest tuż obok. Po prostu zobacz ten link obsługa prawna firm wrocław.

Gazetki najczęściej wykorzystuje się podczas różnych promocji lub wyprzedaży, coraz częściej ukazują się w nich także informacje o nowych, waśnie promowanych towarach.

gazetka promocyjna
Na podstawie: pixabay.com
Badania pokazują, że większość z nas co najmniej raz w miesiącu miała styczność z jakąś gazetką promocyjną, np. , a z kolei to przekłada się na podobnie dużą ilość osób, które na tej podstawie zdecydowały się na zakupy. W oparciu o te badania można więc zauważyć, że promocje gazetki są ogromnie skuteczne, pozostawiając daleko inne sposoby promocji i reklamy. Nic więc dziwnego, że od kilkunastu lat są używane przez każdą sieć marketów, a ostatnio również przez niedużych sprzedawców na lokalnych rynkach, którzy chcieliby również dotrzeć do klientów.


A z kolei oni za najbardziej zachęcające do zrobienia zakupów uznają obniżki cen - tu bardzo dobrze będzie się sprawdzać metoda porównawcza, gdzie przy starej, wysokiej cenie umieszcza się nową, promocyjną.

Obowiązkowo zweryfikuj ofertę u źródła (http://www.poldannet.pl/pl/page/siatki-sportowe/do-pilki-recznej.html) dotyczącą zbioru zbliżonych artykułów. Są one umieszczone na innym tego rodzaju portalu - sprawdź je!

Bardzo dużym plusem promocyjnych gazetek jest również możliwość porównania parametrów oferowanych sprzętów - na przykład gazetka obejmująca promocje elektronika ma często zestawienie paru różnych promowanych sprzętów, co w dużym stopniu może ułatwić wybór klientom.
20/03/14, 07:53
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.