Jak efektywnie motywować pracowników firmy?

Pracodawcy, którzy sądzą, że jeżeli zagrożą swoim ludziom zwolnieniem nie powinni raczej sądzić, iż tego typu metoda ma jakiś sens. To nieetyczne, a co najbardziej istotne, wcale nie jest zbytnio efektywne. Własnych pracowników oczywiście można, a nawet należy motywować do porządniejszej pracy, ale w żadnym wypadku nie można sądzić, że straszaki to bardzo dobra metoda. Idealny system motywacji to w zasadzie ten, który wcale nie wprowadza nerwówki do firmy, beznadziejnej atmosfery, etc. Ludzie muszą lubić swoją pracę albo przynajmniej ją szanować. To pewnik.
Z jakich powodów wszyscy pracujemy? Oczywiście rozchodzi się o pieniądze. Skoro bardzo często ludzie skarżą się na słabe wynagrodzenie, zapewne wiedza, że dostaną podwyżkę, jeżeli firma będzie w sporo lepszej kondycji, będzie działała bardzo motywująco. Akurat co tego nie mają większych wątpliwości przedsiębiorcy, którzy wcześniej wpadli na taki pomysł.

zatłoczone open office
Często pracodawcy za bardzo oszczędzają na własnych pracownikach. Oczywiście dużo niższe PKB na głowę i inne kwestie przyczyniają się do tego, że w zasadzie polskie wypłaty są słabe.

Jeśli zainteresował Cię omawiany temat, to przejdź do podstrony (http://www.kancelaria-ipsum.pl/) oraz zgłąb podobne dane odnośnie tego zagadnienia. Pochłoną Cię całkowicie.

Jednak nierzadko pracodawców stać na podwyżki, jednakże tego nie robią. Tak naprawdę można to jakoś zrozumieć, w końcu to prywatny biznes, a każdy wie, że człowiek generalnie woli dbać najpierw o własne interesy. Jednakże taki pracownik, który nie jest zbyt dobrze opłacany zapewne nie będzie zbytnio się starać.
pracownik IT podczas pracy
Przygotowane przez: Alper Çuğun
Na podstawie: http://www.flickr.com
Często uskarżymy się na to, iż na ten przykład kierowcy w Polsce rzadko się uśmiechają oraz pokazują kulturę. Cóż, ciężko się jakoś dziwić, przecież nie zarabiają wiele!

Tak naprawdę system motywacyjny w firmie w żadnym razie nie jest jakimś uniwersum - więcej na . Zatem pewne firmy mogą wprowadzić efektywnie jakieś systemy, ale w innym przypadku najzwyczajniej w świecie nie zauważymy plusów.


Pozostałe artykuły

Księgowość i inne ważne sprawy przy rozpoczynaniu działalności

podatki
Na podstawie: flickr.com
Gdy zamierzamy otworzyć własną firmę, jest wiele szczegółów o których powinniśmy pamiętać. W każdym rodzaju działalności szczegóły mogą się różnić, ale sporo z nich się powtarza.
Zatem bez wątpienia motywowanie swoich pracowników musi być podstawowym celem każdego z pracodawców. Jednak nigdy nie można nieustannie naciskać swoich pracowników, ponieważ zbyt wielki nacisk również nie jest w porządku. Zapewne odnalezienie swoistego złotego środka nie należy do łatwych, ale z całą pewnością warto iść do przodu, próbować zarabiać większe pieniądze. Szkolenia z motywowania pracowników przeprowadza 4 Results. Zobacz stronę internetową .
24/02/09, 21:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.