Jakie są zadania pracownika zatrudnionego na etacie administratora systemu Linux?

Osoba zajmująca się profesjonalnie administrowaniem systemem Linux ma za zadanie odpowiadać za sprawne działanie tego systemu operacyjnego, a również za stałą konserwację i wdrażanie różnego rodzaju zabezpieczeń technologicznych w firmie.


Bardzo ważna na tym stanowisku jest chęć ciągłego podwyższenia umiejętności, poznawania kolejnych technologii.


Niezwykle przydatne okażą się także takie właściwości jak rzetelność, analityczne myślenie, umiejętność pracy pod presją czasu, czy zdolność pracy grupowej. Pracownik działający na etacie administrator Linux specjalizuje się m.in.

Kliknij na ten odnośnik, aby poznać podobne teksty. Dla przykładu zobacz serwis, który proponuje interesującą Cię problematykę, a niewątpliwie się nie rozczarujesz.

w utrzymywaniu oraz zarządzaniu serwerownią, infrastrukturą opartą o Linux, zarządzaniem infrastrukturą sieciową, rozwiązywaniem różnorodnego typu problemów w odniesieniu do systemu, wsparciem technicznym użytkowników, instalowaniem, konfigurowaniem, czy też utrzymywaniem scentralizowanych systemów, zapewnia im aktualną dokumentację techniczną czy współpracuje z segmentem programistów lub webdeweloperami. Administrator Linux zachowuje ponadto dostępność, funkcjonalność i stabilność systemów firmy.


administrator linux
Przygotowane przez: C25 VIỆT NAM
Na podstawie: http://www.flickr.com


koszty
Przygotowane przez: Presidencia de la República Mexicana
Na podstawie: http://www.flickr.com


Pozostałe artykuły

O nauce obcego języka

Istnieje przekonanie, iż samodzielne nauczenie się języka obcego jest to rzecz niezwykle karkołomna lub wręcz niemożliwa. Większość osób uważa, iż jest to zagadnienie tak skomplikowane, że wymaga uczęszczania na kursy kierowane przez właściwie wykwalifikowanych pedagogów. To przekonanie z gruntu nieprawdziwe.


Jeżeli chodzi o wymagania, to od osoby starającej się o posadę na stanowisku administratora Linux, wymaga się ukończonych studiów informatycznych lub technicznych, dobrej znajomości języka angielskiego na poziomie co najmniej komunikatywnym, praktycznej znajomości systemu Linux - posiadanie właściwych uprawnień z tego przedziału jest wielkim atutem.


Taki kandydat powinien także znać problemy wiążące się z sieciami opartymi o TCP-IP, języki skryptowe (PHP czy Python), powinien znać serwery baz danych (dla przykładu Oracle, SQL, LDAP), powinien znać także oprogramowanie Apache2 ING i Nginx, z kolei bardzo użyteczne może być także doświadczenie w technologii i usługach SMTP, LVM, SSL czy znajomość przynajmniej jednej z technologii systemów wirtualizacji.
24/02/07, 11:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.