Życie z reguły nie jest usłane różami i nasze stosunki z przełożonym mogą nas doprowadzać do szewskiej pasji

Niestety czasami zdarza się, że nie możemy wytrzymać w pracy. Powodów może być niestety kilka.


Niektórzy mają pracę marzeń. Po prostu wszystko im się ułożyła: miejsce pracy, kierownik, godziny pracy, współpracownicy, obowiązki i nawet wynagrodzenie.
kodeks pracy
Przygotowane przez: Wawel Service


Szkolenie
Przygotowane przez: Caro Griffin
Na podstawie: http://www.flickr.com


Takich osób jest zapewne niewiele, gdyż cuda rzadko się zdarzają. Wiele jest jednak osób, które mówią, że minusy ich pracy są na tyle nieirytujące, że są w stanie sobie z nimi jakoś poradzić. Niekiedy jednak sytuacja jest tak bardzo toksyczna, że należy pomyśleć o ucieczce. Mądrym wyjściem jest wtedy poszukiwanie nowej posady. Gdy w końcu ją znajdziemy, to w dotychczasowym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono ciągnąć się nawet do trzech miesięcy (w zależności od tego, ile lat tam przepracowaliśmy). Jednakże można zaproponować szefowi rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron.

Ta solidna oferta, którą przygotowaliśmy dla miłośników omawianej kwestii, zawiera podobne dane na to ciekawe zagadnienie - zobacz tutaj.

Będzie to najkorzystniejsze wyjście dla tych, którym zależy na czasie albo dla tych, którzy nie są w stanie już znieść siedzenia w znienawidzonym miejscu. Dobrze będzie zasugerować szefowi jakąś konkretną datę. Może, ale w ogóle nie musi się on na nią zgodzić. Powinniśmy jednak dążyć do kompromisu. Możemy dla przykładu zaproponować, że w czasie, kiedy będziemy jeszcze obecni w firmie, wyszkolimy nową osobę na swoje stanowisko. Powinniśmy wówczas także zużyć nasz zaległy urlop.
Istotne jest to, żeby być świadomym tego, że takie porozumienie trzeba zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w tym wypadku nie mają mocy prawnej.
22/09/16, 08:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.