Co musi posiadać każde sprawozdanie finansowe?

Dokument finansowy jest w najwyższym stopniu istotnym rodzajem raportu dowolnej jednostki gospodarczej. Wykonuje się taki dokument pod koniec każdego roku obrotowego konkretnego przedsiębiorstwa lub w innym - przewidzianym przez ustawę - zamyśle zamknięcia ksiąg księgowych.
jakość
Przygotowane przez: Zuerichs Strassen
Na podstawie: http://www.flickr.com


Obowiązek w odniesieniu do sporządzenia rocznego sprawozdania finansowego w jednostkach wykorzystujących tzw. pełną księgowość, jest narzucony przez ustawę o rachunkowości. Dokument tego typu jak sprawozdanie finansowe ma ściśle określoną formę. Nade wszystko należy go sporządzić w solidny sposób, porównywalny tak, aby jego adresat mógł bez kłopotu odczytać wszystkie niezbędne i będące w tamtym miejscu informacje. Wprowadzenie do sprawozdania finansowego, zgodnie z załącznikiem nr 1 do rozporządzenia o rachunkowości, powinien obejmować przede wszystkim markę oraz siedzibę danej firmy, podstawowy przedmiot działalności jednostki oraz wykazanie dobrego sądu czy innego organu prowadzącego rejestr, powinien też zawierać wskazanie czasu trwania działalności jednostki, jeśli jest on ograniczony, to wskazane wskazanie czasu trwania działalności jednostki jest ograniczone wskazaniem czasu.


pracownik
Przygotowane przez: Benjamin Linh VU
Na podstawie: http://www.flickr.com


Takiego rodzaju dokument powinien zawierać również wskazanie, czy też sprawozdanie finansowe było przygotowane przy zakładaniu firmy przez jednostkę w dającą się w przeszłości przewidzieć oraz czy nie występują jakiekolwiek sytuacje sugerujące zagrożenie kontynuacji przez nią działalności. Kolejną bardzo znaczącą sprawą tworzenia sprawozdania finansowego jest poprawna kalkulacja wszelkich składników majątku.
Konieczne jest do tego wcześniejsze wykonanie i rozliczenie inwentaryzacji w spółce. Niezwykle istotne jest również to, aby wycenione aktywa test na utratę wartości oraz pasywa majątku zostały usytuowane we właściwych częściach tego typu sprawozdania.
23/11/16, 17:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.