Wypoczynek w polskich górach

Góry Stołowe
Przygotowane przez: Eri_pl
Na podstawie: www.flickr.pl
O wakacjach rozmyślamy cały rok. Jeśli dłużące się zimne godziny nam dokuczają, łapiemy za foldery biur podróży i patrzymy na cudowne fotografie. Zazwyczaj są to bajkowe landszafty z lazurowym morzem w tle. Od dawna wielką popularnością cieszą się urlopy za granicą , w nadmorskich ośrodkach. Uwielbiamy Grecję, Włochy, Egipt,a także Tunezję, czy Turcję. Przyzwyczailiśmy się do słodkiego lenistwa na plaży i tylko w ten sposób widzimy idealny urlop.


Karkonosze
Przygotowane przez: hr.icio
Na podstawie: flickr.com
Może jednak warto skusić się na coś odmiennego? Zmieńmy odwieczne nawyki i pojedźmy na wczasy w góry. Polska nie jest w stanie zachwycić atrakcyjnym wybrzeżem, głównie przez niesprzyjającą pogodę. Za to polskim górom niczego nie można ująć. Można spędzić wyjątkowe momenty wśród wysokich szczytów. Góry są piękne i atrakcyjnie nie tylko zimą, kiedy zjeżdżamy po białych stokach. Też w lecie można interesująco spędzić tu urlop.

Jeśli targają nami jakieś wątpliwości, popytajmy wśród rodziny. Z pewnością ktoś zaproponuje nam przytulny pensjonat, w którym dobrze odpoczniemy. Noclegi w górach to wyjątkowa możliwość, aby odkryć tradycje tutejszych mieszkańców. Regionalny wystrój hoteli pozwoli nam lepiej poczuć niepowtarzalną atmosferę, jaka panuje w górach. Mamy możliwość spróbować lokalnych przysmaków, które są w górach chętnie serwowane.

Jeżeli szukasz dodatkowych informacji na przedstawiany temat, to kliknij tu - ta następna strona (https://www.hotelarkonpark.pl/) posiada zbliżone tematy.

Mieszkańcy tych terenów bardzo lubią chwalić się swoją bogatą kulturą.

Pozostałe artykuły

Kwatery w górach

Śnieżka
Przygotowane przez: hr.icio
Na podstawie: www.flickr.com
Mamy koniec urlopów. Pogoda robi się brzydka, słońce zachodzi coraz szybciej. Jesień to okres powrotów do pracy i do uczelni. Warto jednakże wyrwać się od czasu do czasu z codziennego kieratu na parę dni. Nawet krótki wyjazd potrafi zregenerować moce do walki z przyszłymi wyzwaniami. Obojętne, w której części kraju mieszkasz - góry są fantastyczne do króciutkich wyjazdów nawet jesienią. Na co musisz patrzeć uważnie, gdy wybierzesz takie rozwiązanie i konieczne będą porządne noclegi w górach?


Gdy mówimy o górach w Polsce, mamy na myśli zazwyczaj Tatry i Zakopane. Bardzo często zapominamy o Sudetach, które również mają mnóstwo do zaproponowania turystom. To idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą maszerować po górach, lecz nie są wytrawnymi piechurami. Sudety nie sprawią nam wielkich problemów. Będą nas z kolei zachwycać malowniczymi pejzażami. Też to pasmo ma swoją stolicę, którą jest bez wątpienia Karpacz. Miasto, dzięki wczasowiczom, rozkwita oraz rozwija się bardzo dynamicznie. Pojawiają się ośrodki wczasowe, pensjonaty oraz nowe hotele, przez co wypoczynekw rejonie Karpacza i rezerwacje nie stanowią najmniejszego problemu. Powinniśmy tylko wystarczająco wcześniej zabukować apartament.
Przygotowane przez: S.D.
22/05/13, 07:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.