Kiedy i co opłaci się zlecać innym?

Płace, rachunkowość - co możemy zlecić firmie zewnętrznej a także jakie to przyniesie zyski?


Outsourcing, czyli przekazanie części obowiązków albo procesów firmowych zewnętrznej, wyspecjalizowanej w konkretnej dziedzinie firmie zewnętrznej, to coraz bardziej popularne hasło wśród średnich oraz małych biznesmenów.


I nic zadziwiającego. Outsourcing pozwala zaoszczędzić czas, pieniądze i miejsce! Oto mały przegląd usług outsourcingowych, jakie cieszą się najogromniejszą wziętością. Firmy, które rozpatrują zatrudnienie firmy outsourcingowej zamiast pracobiorcy na etat, muszą na początku wykonać mały bilans wydatków. Etat dla specjalisty to nie jedyny koszt dla przedsiębiorstwa. Zwolnienia, a w zależności od zajmowanego stanowiska również instruktaże. Nierzadko okazuje się, że outsourcing jest zwyczajnie mniej kosztowny.

Jeśli musisz poznać opisywany w tym artykule temat, to kliknij tutaj oraz zdobądź cenne informacje również w podobnym portalu.

Jednak to nie jedyne jego atuty.


firma - fotografia
Przygotowane przez: Presidencia de la República Mexicana
Na podstawie: http://www.flickr.com


obsługa prawna
Przygotowane przez: Broadway Tour
Na podstawie: http://www.flickr.com


Pozostałe artykuły

Jak efektywnie motywować pracowników firmy?

Praca zespołowa
Przygotowane przez: Steven Vance
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pracodawcy, którzy uważają, że jeśli zagrożą swoim ludziom zwolnieniem z firmy nie powinni raczej uważać, iż tego typu metoda ma jakikolwiek sens. To chamskie, a co najbardziej istotne, wcale nie jest zbytnio skuteczne. Własnych ludzi oczywiście można, a nawet należy zmotywować do porządniejszej pracy, ale w żadnym razie nie należy myśleć, że jakieś straszaki to bardzo dobra metoda. Odpowiedni system motywacji to generalnie ten, który nie wprowadza chaosu do firmy, beznadziejnej atmosfery, itp. Pracownicy powinni lubić własną pracę lub przynajmniej ją szanować. To jasne.


obrazeczek - firma
Przygotowane przez: Presidencia de la República Mexicana
Na podstawie: http://www.flickr.com


Usługi księgowe warto powierzyć fachowcom. Outsourcing jest szansą na współpracę z doświadczonymi profesjonalistami, na których zatrudnienie małe firmy nierzadko nie mogą sobie pozwolić. Należy mieć na względzie, że ryzyko błędów księgowych jest bardzo duże. Zlecając owe usługi firmie zewnętrznej, przenosisz je na inną firmę, gdzie najczęściej procesy weryfikacyjne są dużo bardziej zawiłe i o wiele trudniej jest o nieprawidłowości. Obsługa prawna. Z tego typu usług częstokroć korzystają firmy, które mają parę filii w różnych państwach.


Śledzenie na bieżąco zmian ustaw na lokalnych rynkach jest trudne, lecz firma zewnętrzna, jaka ma swoich specjalistów na całym świecie, może pomóc. I to nie jedynie przy zatrudnianiu pracowników! Wizy, zezwolenia na pracę to sprawy, przy których warto mieć eksperta u swego boku.
23/10/08, 08:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.