Pomoc UE dla rolników i prowadzących działalność

W ostatnim czasie krytykowanie UE jest szalenie popularne. Jednakowoż należy zwrócić uwagę, że chociaż niewątpliwie Unia Europejska ma sporo wad, to jednak nie jest powiedziane, iż pod wszystkimi względami jest ona beznadziejna.


pole - rolnictwo
Przygotowane przez: HintenRum
Na podstawie: http://www.flickr.com
Fakty są takie, iż UE dała Polakom wiele dobrego. Chociaż nie jestem może wielkim orędownikiem Unii, to jestem w miarę obiektywny. Chcę początkowo napisać nieco odnośnie atutów związanych z prowadzeniem biznesu. Jak mikro przedsiębiorcy mogą zarobić na UE?

A chociażby jak najbardziej godne uwagi są programy unijne dla małych firm jak pod adresem - cechują się one tym, że jeżeli umiejętnie wypełnimy wniosek, to w znacznym stopniu zwiększamy swoje szanse na sukces. Szczególnie, iż przecież często owe pieniądze są bardzo duże - relatywnie.

Odkryj bez zwlekania wpis spod linku (https://www.traple.pl/2018/05/07/kolejne-zmiany-w-zakresie-rozliczania-50-kosztow-uzyskania-przychodow/), ponieważ zapewne zdziwi Cię to, jak niezwykle pasjonujące materiały w tamtym miejscu się znajdują!

Przed kilkoma miesiącami mój przyjaciel otworzył biznes - za unijne fundusze. Na początku był zarejestrowany w UP jak bezrobotny, bo tylko bezrobotni mogą pozyskać takową pomoc. Takowe dotacje są OK, choćby dlatego, iż najzwyczajniej w świecie pozwalają Polakom doganiać Francję i inne bogate kraje.

Oczywiście programy unijne wzbudzają spore kontrowersje, chociażby z tego powodu, że w końcu unijne pieniądze tak czy siak pochodzą z podatków, ale myślę, iż taka pomoc ma wiele sensu. Chcę także nieco napisać na temat rolnictwa. Czy zdajesz sobie sprawę szanowny rolniku, iż dzięki funduszom unijnym nareszcie można dużo lepiej radzić sobie z prowadzeniem gospodarstwa? Znam sporą liczbę rolników, którzy uważają, że programy unijne dla rolnictwa są czymś niesamowitym. Sądzę, iż odpowiednio rozdzielana pomoc unijna ma wiele sensu. Zapewne większość osób może się ze mną zgodzić (więcej informacji tutaj).

Należy jednak mieć na uwadze, że często owe środki są przejadane. Ciężko myśleć, iż bezsensowne rozdawnictwo pieniędzy to coś pozytywnego. Zwłaszcza, że przecież w wielu przypadkach pieniądze z Unii Europejskiej są marnowane. A więc krótko podsumowując: Unia daje całkiem sporo mieszkańcom Polski, lecz trzeba wiedzieć, że nie w każdym przypadku orientujemy się w jaki sposób spowodować, iż owe fundusze zostaną pomnożone. A przecież chcielibyśmy, aby nareszcie Polska dała radę wykorzystać własne szanse.


Pozostałe artykuły

Kiedy i co opłaci się zlecać innym?

obrazeczek - firma
Przygotowane przez: Presidencia de la República Mexicana
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kadry, księgowość - co możemy powierzyć firmie zewnętrznej oraz jakie to przyniesie nam pożytki?


Outsourcing, innymi słowy przekazanie części funkcji bądź procesów firmowych zewnętrznej, wyspecjalizowanej w danej dziedzinie firmie zewnętrznej, to coraz modniejsze hasło wśród małych i średnich przedsiębiorców.
23/11/16, 13:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.