Czas
życie

Jak działa elektroniczny system obiegu faktur

Papierowy obieg pism powoduje, iż wydłużony jest proces akceptacji dokumentów. Faktury trafiają późno do księgowości, co może się łączyć z niebezpieczeństwem naliczania odsetek czy też brakiem możliwości potrącenia VAT w najbliższym realnym czasie.


Jak działa elektroniczny system obiegu faktur

Dodatkowo przedsiębiorstwo nie ma konkretnych danych potrzebnych do celów kierowania jak też sprawozdawczości, dlatego że niezarejestrowane faktury bywają przetrzymywane u pracobiorców.
firma
Przygotowane przez: Emiliano García-Page Sánchez
Na podstawie: http://www.flickr.com

Przydatne porady dla osób które planują zmienić zawód, który wykonują.

Obecnie jest coraz mniejsza liczba osób, jakie rozpoczynają pracę u jednego pracodawcy i pracują tam do końca. Przeważnie w ciągu swojej zawodowej kariery kilka razy będzie się zmieniać pracodawcę, a czasami też uczy całkowicie nowego zawodu. Jeśli w jakiejś miejscowości brakuje na przykład propozycji z danej branży, to możliwości będą trzy. Albo wcale się nie będzie pracować, czekając długi czas na coś ciekawego, albo pojedzie się do innego miasta, albo zdobędzie się nową wiedzę i zacznie kolejny rozdział w życiu zawodowym. Oczywiście nie w każdym przypadku się tak da, bo sporo zawodów wymaga nie tylko odpowiednich predyspozycji, ale też i wykształcenia. Jeżeli więc w jakimś mieście pojawią się oferty pracy psycholog, to one będą akurat skierowane tylko do osób które mają ukończone psychologiczne studia. Przeważnie nie ma możliwości na to, żeby po przepracowaniu iluś lat zaczynać od początku naukę w takim zawodzie, więc powyższe ogłoszenia będą kierowane jedynie do osób, które będą już posiadać właściwe kwalifikacje. Oferty pracy dla psychologów
apartamentowce
Przygotowane przez: Wings Development
Na podstawie: Wings Development

Dlaczego tak ważne jest dbanie o budżet domowy? Jak można sobie w tej kwestii pomóc?

Dbanie o domowe finanse jest sprawą ogromnie zajmującą. Sporo czasu poświęca się temu tematowi, gdyż od tego zależy nasz komfort życia oraz ogólnie sytuacja finansowa.
firma
Przygotowane przez: Cancillería del Ecuador
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak najlepiej się wziąć za szukanie nowej pracy, jak korzystać z serwisów internetowych.

Konieczność zmiany pracy jest najczęściej dużym wydarzeniem w życiu wielu osób z nas, niektórzy będą wręcz porównywać pojawiający się przy tym poziom stresu z weselem. Jednak niekiedy nie ma będzie innego wyjścia, jak zdecydowanie się na coś takiego i zaczęcie poszukiwań. Nawet w największych miastach, takich jak Kraków, Wrocław czy Warszawa należy się liczyć z tym, że nieco czasu będzie trzeba stracić na poszukiwania, a tym bardziej jeżeli się mieszka w niewielkim miasteczku. Jednym ze bardziej skutecznych sposobów na znalezienie pracy jest polecenie przez znajomego, właściciele firm bardzo chętnie korzystają z takiego rozwiązania. Z tego też powodu w pierwszej kolejności należy dowiedzieć się, czy ktoś nie będzie potrzebował pracownika, tym sposobem można dostać naprawdę dobrą posadę. Jeśli jednak nic nie uda się znaleźć, to kolejnym etapem powinno być przeglądanie ogłoszeń. Oferty pracy monter instalacji sanitarnych publikowane są w różnych miejscach. Jeszcze do niedawna najpopularniejsza była prasa, lecz w ostatnich latach coraz większą rolę zaczyna odgrywać internet. Szukasz zatrudnienia jako monter instalacji sanitarnych?
starsza pani
Przygotowane przez: Alex D Stewart
Na podstawie: http://www.flickr.com

Opieka nad dziećmi bądź ludźmi starszymi - coraz częściej wybierana możliwość zatrudnienia

Współcześnie ludzie pracują w niezwykle różny sposób. Przez wzgląd na rodzaj umowy bądź wysokość dochodu coraz nagminniej podejmują się zatrudnienia w innym kraju, która choćby epizodycznie, pomaga im osiągnąć sprecyzowany zarobek. Co zajmujące na tą opcję decydują się zarówno studenci, jak i osoby już pracujące w jakimś miejscu. Wielokrotnie bowiem nie mają przymusowej umowy czy też pracują w domu. Wtenczas wyjazd za granicę na kilka tygodni jest dopuszczalny i umożliwia im zapracować więcej pieniędzy. Największą popularnością raduje się przeróżnego typu praca w Niemczech. Wpływa na to ewidentnie wielkość stawek, które są atrakcyjne, i dogodna komunikacja pomiędzy Polską a Niemcami. Tak samo samoloty, jak i autokary gwarantują szybki przewóz, co w licznych przypadkach ma ogromne znaczenie.
pit2016
Przygotowane przez: Yasna Communications
Na podstawie: Yasna Communications

Czy dysponujemy już program do wykonywania rozliczeń pit 2017?

Warto używać z przetestowanych programów, więc jeżeli mamy taki z którego już korzystaliśmy oraz jesteśmy z niego zadowoleni, to należy ciągle z niego korzystać.
agregaty prądotwórcze w akcji
Przygotowane przez: U.S. Naval Forces Central Command
Na podstawie: http://www.flickr.com

Szkolenia potrzebne w każdej pracy, zatem o takim, jak podnieść własne kwalifikacje?

W dzisiejszym świecie konkurencja na rynku pracy będzie coraz większa. Nic zatem dziwnego, że potrzeby pracodawców dotyczące idealnego kandydata do pracy będą coraz większe. W jaki sposób zwiększyć własne kompetencje, by stać się atrakcyjnym kandydatem do pracy? Jak odmienić pasmo niepowodzeń w poszukiwaniach pracy, skoro chcemy pozyskać atrakcyjną dla nas posadę?
aplikacje na zamówienie
Przygotowane przez: swimboy1

Pomoc informatyczna dla każdego

Rzeczywistość wygląda tak, że w naszych czasach trudno sobie wyobrazić życie na ziemi bez informatyzacji. Wszystko działoby się całkiem inaczej. Na pewno wszystko trwałoby dłużej, ciężko byłoby mnóstwo rzeczy wyprodukować.
coaching w biznesie
Przygotowane przez: Deb Nystrom
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jeden procent Twojego podatku będzie nadzwyczaj istotny dla fundacji, bądź stowarzyszenia

Każdy pracobiorca jest zobligowany do rozliczenia się z uzyskanego dochodu. Do zakończenia kwietnia każdy z nas musi przesłać, bądź dostarczyć do Urzędu Skarbowego wypełnioną deklarację podatkową, która zawiera dane o pozyskanym przychodzie, przychodzie i wszystkich sfinansowanych składkach.


Jeden procent Twojego podatku będzie nadzwyczaj istotny dla fundacji, bądź stowarzyszenia

Ważką sprawą jest przesłane 1% podatku dochodowego dla wyselekcjonowanej przez nas instytucji pożytku publicznego.
elektroniczna kancelaria
Przygotowane przez: Sideshow Bruce
Na podstawie: http://www.flickr.com

Masz swoje biuro? Przyda ci się elektroniczna kancelaria

Mimo nowoczesnej digitalizacji, wciąż wiele pism które mamy w naszym biurze, ma wygląd tradycyjny. Lecz im prędzej to zmienisz, tym mocniej usprawnisz działalność w twoim gabinecie. Bowiem jeżeli każdy z listów który będziesz dostawać, będzie miał wygląd cyfrowy, wtenczas rację bytu będzie miała u ciebie elektroniczna kancelaria. Jest to rozwiązanie całkiem nowatorskie na polskim rynku, do tej chwili było przeważnie używane w urzędach państwowych. Jednak jeżeli w twojej korporacji jest sporo biurokracji, zapewne ci się przyda taka aplikacja.
1 2 3 4 5
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.