Czy dzieci powinny grać w gry komputerowe?

W prasie można przeczytać, że gry komputerowe są powodem dużej liczby nieszczęść. Gdy w jakiejś miejscowości uczeń zastrzeli kogoś, chwilę później pojawiają się wiadomości na temat tego, w jakie tytuły kochał pograć. Nikt z kolei nie rozmawia o tym, co morderca czytał i jakiej muzyki słuchał.
Wiele materiałów w mediach jest tworzonych pod z góry ustaloną tezę – zabawa cyfrowa to zło. A to jest stwierdzenie tak pozbawione sensu, jak to, że skoro wódz III Rzeszy napisał dwie książki, to należy zniszczyć wszystkie wytwory literackie, jakie wydano w dziejach. Spektrum oferowanych gier wideo na rynku jest bowiem niezwykle szerokie.

gra komputerowa
Przygotowane przez: Cauthon
Na podstawie: http://www.flickr.com
Znamy oczywiście produkcje z znaczna dozą krwawych scen, jednak nie istnieją żadne poważne analizy, które by udowodniły, że zwiększają one agresję wśród graczy. Jest zupełnie na odwrót – sesja dynamicznej i brutalnej rozgrywki przed ekranem komputera umie skutecznie zrelaksować i sprawia, że gracz „wyżywa się” w cyfrowym świecie. Jeśli jednak nie zamierzasz kupować swojemu dziecku takiego typu gier, powinieneś poświęcić trochę czasu na sprawdzenie sprzedawanych pozycji. Analogicznie jak w świecie filmowym, tu również istnieje duże spektrum gatunków. Zobaczysz zatem produkcje typu RPG, czyli adaptacja papierowych gier fabularnych. Jest też wiele gier, będącymi symulatorami różnorakich dyscyplin sportowych. Chętnie wybiera jest seria FIFA, czyli piłka nożna w komputerowym wydaniu. Kolejnym typem, niezwykle stymulującym intelekt gracza, są gry RTS.

Jeżeli prezentowany artykuł okazał się dla Ciebie wartościowy, to sprawdź także ten udostępniony tu tutaj wpis - on także będzie warty uwagi!

Takie tytuły uczą myślenia i mądrego podejmowania wyborów. Najbrutalniejsze są tzw. strzelanki.

O ile wychowujesz malucha w wieku przedszkolnym, najlepszym zakupem dla berbecia okażą się gry zręcznościowe, robione specjalnie dla najmniejszych graczy. Wyróżniają się one słodką oprawą graficzną, brakiem agresji oraz fabułą, która potrafi połączyć przyjemność ze rozwijaniem sprawności i wiedzy.

Sprawdź też recenzje na:
20/10/29, 07:57
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.