Najbardziej korzystny sposób, żeby zwalczyć nudę – gry. A jak zła pogoda za oknem – odpowiedź ta sama!

Co robić, gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza, kiedy jesteśmy skazani na pozostanie w domu? Jest z pewnością bardzo dużo sposobów, aby dobrze spędzić ten czas i nie zastanawiając się nad tym, jak o skazaniu czy zsyłce do obozu pracy. Powinniśmy potraktować to to jako możliwość spędzenia wolnego czasu tak, jakbyśmy z pewnością tego nie zrobili, gdyby słońce świeciło za oknami. No więc, co w taką pogodę można zrobić? Grać!

gra w scrubble
Przygotowane przez: Edsel Little
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gry nigdy się nie znudzą, albowiem oferują wiele możliwości. Można pograć przecież na komputerze, czy w gry planszowe. Można pograć w swoje wymyślone gry z własnymi zasadami i innymi pomysłowymi dodatkami. Można zagrać o pieniądze, można też pograć bez rywalizacji i innych wspomagaczy. Gry gwarantują nam ciekawą rozrywkę, a co więcej, są przeznaczone dla każdego. Nieważne, czy jest młodym czy starszym człowiekiem – każdy może zagrać, każdy też może czerpać z tego przyjemność (dla grających: akcesoriów do gier).

Co prawda, jeśli idzie o gry to rozróżnić można ich rodzaje właśnie pod względem wieku. Najstarsi bdą grali pewnie w gry planszowe lub być może w jakieś jeszcze inne, które nie są znane zbyt dobrze. Najmłodsi zaś wyjmą swoje tablety i zaczną grać w najnowsze i najbardziej zaawansowane gry na urządzenia mobilne. Możliwości mają bardzo dużo, gdyż grać właściwie można na każdym sprzęcie.

Bardzo nam miło, że przeznaczyłeś swój czas, by przeglądnąć nasz tekst. Jeśli czujesz ochotę na inne, to naciśnij odnośnik i przenieś się do kolejnej strony.

Najczęściej wybierane są konsole, ponieważ one też oferują najlepsze gry na najwyższym poziomie zaawansowania. Niemniej, w obecnych czasach można grać prawie na wszystkim, choćby na smartfonie. Nie potrzeba kupować nawet konsoli, jeśli lubimy po prostu trochę pograć, w wolnym czasie. Ciekawie by było, gdyby starsi porzucili swoje planszowe gry na rzecz gier komputerowych. To samo zrobiliby najmłodsi, lecz w druga stronę. Ciekawe, jak wyglądałaby reakcja na tę zmianę. Masz teraz ochotę pograć? W sam raz dla Ciebie - zobacz to.

Nie możemy być do końca pewni, ale na pewno to byłoby ciekawe doświadczenie. No bo kto powiedział, że tak musi być, że dorośli grają w swoje ulubione gry, a młodzi, w to, co jest aktualnie na czasie. Tak to wygląda, ale to nie koniecznie musi być norma. Wydaje się, że taka zmiana doświadczeń przydałaby się jednej, jak i drugiej stronie. Dorosłym, żeby zobaczyli czym są te „gry”, a także dla młodych, ponieważ za bardzo są uzależnieni od elektroniki. Gry planszowe trochę sprowadziłyby ich na ziemię.
24/02/09, 18:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.