Z jakiego powodu Jamajka stała się tak bardzo popularnym miejscem wakacyjnych wyjazdów, jakie atrakcje może zaproponować

Wyspy Karaibskie od lat stanowią marzenie ludzi chcących poznać odrobinę egzotyki i wypocząć od trudów codziennego życia. I obecnie nie będzie problemów, aby marzenia te zrealizować, ponieważ wycieczki do tamtego rejonu świata są ogólnie dostępne, a i ceny znacznie spadły.

Jedną z chętniej odwiedzanych wysp jest Jamajka, pełna pogodnych mieszkańców, plaż i wspaniałej przyrody. I to właśnie ta mieszanka jest największą atrakcją tej niedużej wyspy. Mimo działania ludzi zachowano tam dużą część deszczowych lasów, z unikalną fauną i florą. Poza tym występują tam niezliczone plantacje trzciny cukrowej oraz kawy, a wspaniałe plaże zachęcają wręcz do tego, aby bez przerwy na nich leniuchować. Wielbiciele górskich wycieczek również się nie będą nudzić. Na Jamajce najwyższy szczyt ma ponad dwa tysiące metrów, więc jest to wysokość, jaka może zadowolić większość miłośników gór. Jak więc widać na nudę raczej nie będzie można narzekać, jest więc zupełnie zrozumiałe, że jamajka wakacje są tak popularne.

plaża na Jamajce
Przygotowane przez: Viaggio Routard
Na podstawie: http://www.flickr.com
Planując wyjazd na Jamajkę można to zrobić praktycznie przez wszystkie miesiące, chociaż najpopularniejszy będzie czas między grudniem a kwietniem. Wówczas występuje najmniejsza liczba opadów, natomiast między sierpniem a listopadem pojawia się sezon huraganowy. Jeśli będzie chodzić o Jamajkę to nie będzie on jakoś ogromnie odczuwalny, porównując to do innych wysp z tamtych okolic, lecz gwałtownych, szybkich burz i ulew raczej się należy spodziewać. Za to temperatura w tamtym rejonie jest cały czas stała, maksymalne różnice wynoszą raptem dwa stopnie, i cały czas świetna na wakacje.

Miałbyś ochotę poznać więcej na ten temat - zapewne zaintryguje Cię bieżąca wiadomość (https://kasprowicza13.pl/apartamenty), którą opracowaliśmy z myślą o Tobie. Po więcej informacji wejdź w link.Pozostałe artykuły

Najbardziej polecane państwa – Grecja i Majorka

zdjęcie z wakacji
Przygotowane przez: Bryn Pinzgauer
Na podstawie: http://www.flickr.com
Majorka jest jedną ze szczególnie lubianych destynacji wśród naszych rodaków, bo może zapewniać szczególne emocje. Na Majorce wybierać można spośród wielu wyjątkowych wycieczek fakultatywnych. Niskie ceny zachęcają dodatkowo do skorzystania ze znakomitej oferty. W kraju trafić możemy na profesjonalnie przygotowanych konsultantów, którzy są w stanie dobrać właściwą ofertę, stuprocentowo zgodną z wymogami wyjeżdżających.

Planując podróż w to miejsce należy pamiętać o tym, że niezbędny jest tam paszport oraz wiza (czytaj tutaj -> https://wizabroker.pl/vouchery-do-wiz/) turystyczna, jaką można wykupić na granicy, oprócz tego nie są wymagane żadne większe formalności. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup zorganizowanej wycieczki, wtedy wszystkimi sprawami organizacyjnymi zajmować się będzie biuro turystyczne. Jeżeli ktoś chce, to polować może na jamajka last minute, czasami udaje się trafić na rzeczywiście ciekawe propozycje.
19/06/08, 07:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.