Jakiego typu zadaniami zajmuje się merchandiser? Jak zostać takim fachowcem? Co trzeba umieć?

Wiele nazw zawodów wzięło się u nas z języka angielskiego, tak więc czasem nie do końca wiemy, o czym mowa. Może tak być np. z terminem merchandiser, o którym opowiemy w dzisiejszym artykule.


Tego typu osoba jest zatrudniona często w branży produkcyjnej, a również w firmach dystrybucyjnych.


merchandiser
Przygotowane przez: Amy
Na podstawie: http://www.flickr.com


Najbardziej istotne zadania takiego pracownika to na przykład ekspozycja towaru, organizacja akcji promocyjnych, a wszystko to konsekwentnie ma powiększać sprzedaż. Osoba zatrudniona na tym stanowisku musi odznaczać się indywidualnymi predyspozycjami, powinna wiedzieć, jak wpływać na polepszenie sprzedaży określonych produktów.


giełda
Przygotowane przez: US Department of Education
Na podstawie: http://www.flickr.com


Z pewnością nie jest to łatwe zadanie, zwłaszcza że obecnie istnieje znacząca konkurencja generalnie na każdym froncie. W tym celu, dla usprawnienia swoich kwalifikacji, taki specjalista powinien stale się dokształcać, a najbardziej korzystne do tego celu są liczne szkolenia (szkolenia black belt) oraz kursy z tego obszaru wiedzy. Dla osób, które planują iść na studia mamy złe wieści, ponieważ nie ma w sumie jeszcze takiego kierunku, który uczy w takim zakresie, jednakowoż można studiować pokrewne dziedziny, jak zarządzenia, handel lub marketing.


Pozostałe artykuły

Gdzie fani militariów poszukują kolejnych akcesoriów?

Nóż
Przygotowane przez: Reg Natarajan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najróżniejsze dodatki militarne można dziś odnaleźć w jeszcze większej liczbie sklepów. Producenci odczuli wzrastające zaciekawienie klientów różnymi pasami wojskowymi i innymi akcesoriami, które wykonywane są z zachowaniem wszystkich aktualnych standardów. Sklepy myśliwskie funkcjonują w sieci i na miejscu, choć klienci zgodnie przyznają, że zakupy sieciowe sprawiają im większą przyjemność.


To na pewno pomaga w tym zawodzie, takie osoby ponadto lepiej poradzą sobie na takim stanowisku, gdyż mają wiedzę, którą mogą wykorzystać każdego dnia.


Merchandiser powinien przede wszystkim cechować się wyobraźnią przestrzenną, zmysłem estetycznym, poza tym powinien być spostrzegawczy i kreatywny. Najlepiej jak szybko kojarzy fakty, dzięki czemu pozyskać może najważniejsze informacje. Poza tym musi dostrzegać mechanizmy, które kierują klientami, a później umieć je wykorzystać.
23/11/23, 08:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.