duże możliwości wypoczynkowe w Egipcie oraz we Włoszech – przyjazd tam przepisem na wymarzone wakacje

Coraz częściej, w czasie wakacji, urlopów, wyjazdy za granicę o charakterzewczasowym, cieszą się sporą ilością miłośników. doskonałymi, pokaźnie rozwiniętymi pod względem turystycznym, państwami są Egipt i Włochy. Oba te państwa są stosunkowo niedrogie i (biorąc pod uwagę Polskę) bliskie. wysokie temperatury, woda, piaszczyste plaże, ciekawe zabytki, dobrze rozwinięta infrastruktura – najbardziej pożądane cechy, które można właśnie tam spotkać.
Egipt – słoneczne i tanie państwo bardzo chętnie zwiedzane przez turystów

Egipt
Przygotowane przez: Lucas
Na podstawie: http://www.flickr.com
Egipt jest znakomitym miejscem na wakacje dla turystów – miłośnikom odpoczynku biernego daje w ofercie gorące, piaszczyste plaże, a miłośnikom aktywnego odpoczynku – ofertę poznania kultury i zabytków. W Egipcie istnieje również atrakcyjna oferta punktów gastronomicznych i hotelarskich. Miejsca które warto zwiedzić to przede wszystkim Hungarda i Sharm El Sheikh. Dlaczego? Hungarda do niedawna była małą osadą rybacką, a w ciągu ostatnich lat stała się jedną z najczęściej zwiedzanych i najbardziej znanych miejscowości turystycznych.

Łączy ze sobą tradycyjny klimat Egiptu z nowoczesnością.

Kiedy stwierdzisz, że dobrze by było zgłębić inny aspekt omawianej sprawy, kliknij tu oraz przeczytaj jeszcze więcej treści na ten temat (http://www.activtour.pl/nurkowe-campy-strona-glowna/).

Następnym plusem jest fakt, że w jej okolicach znajdują się rafy koralowe – przez wielu uważane za najpiękniejsze na świecie. Sharm El Sheikh często określana jest perłą Egiptu – dzięki swojemu położeniu jest najatrakcyjniejszym kurortem Egiptu. Jest również główną bazą nurkową Egiptu – wydaje się być prawdziwą mekką dla wielbicieli tego sportu. W pobliżu Sharm El Sheikh również znajdują się piękne rafy koralowe warte zobaczenia. Dla wielbicieli adrenaliny powstało obserwatorium rekinów.

Kliknij na odnośnik do strony (http://coraltravel.pl/wakacje/turcja/), on przedstawi Ci wątek, który Cię właśnie zafascynował. Przeczytaj artykuł, posiadający interesujące informacje.

Odważni mogą nurkować w ich towarzystwie.


Pozostałe artykuły

Dlaczego kitesurfing zaczyna zdobywać tak ogromną popularność, jak się zabrać za uprawianie tego sportu.

kitesurfing
Przygotowane przez: Matt Buck
Na podstawie: http://www.flickr.com
Woda i wiatr są żywiołami, jakie od dawna fascynują ludzi. I ludzie od wieków z różnymi efektami próbowali je ujarzmić, przy pomocy coraz to nowocześniejszych urządzeń. Obecnie to ujarzmianie jest coraz szybsze, bowiem nowoczesna technika umożliwia wykorzystanie rozwiązań, jakie jeszcze przed kilkoma dekadami były niemożliwe do realizacji.


Z jakiego powodu w ramach wyjazdu wakacyjnego warto wyjechać do Włoch?

Egipt
Przygotowane przez: Egypt Excursions Online
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wakacje we Włoszech również cieszą się dużym zainteresowaniem. Słońce, piękne krajobrazy i bogata architektura, wyśmienita kuchnia każdego roku przyciągają masę turystów. Miejsca które są przez nich najczęściej odwiedzane to Rzym, Sycylia i Toskania. Rzym, przez wielu określany Wiecznym Miastem, gdzie można zobaczyć przede wszystkim Watykan i skarby jego muzeów. Niemało jest tam pięknych pod względem architektury placów, zabytków, fontann – dlatego entuzjaści aktywnego spędzania czasu, bez wątpienia nie będą się tam nudzić. W Sycylii przyciąga przejrzyste morze z ciągnącymi się kilometrami plażami z wydmami. Jest tam również największy w Europie działający wulkan – który ucieszyć może poszukiwaczy mocnych wrażeń. Toskania to jeden z najpiękniejszych miejsc na całym świecie. Bogaty krajobraz daje szerokie pasmo możliwości – od pieszych wędrówek, przez wypoczynek na plażach, po uprawianie zimowych sportów w górach.
21/01/23, 10:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.