Co oznacza uzyskanie od swojego pracodawcy deklaracji PIT-11 i co trzeba z tym wykonać?

W obecnych czasach wiele rzeczy możemy załatwić poprzez Sieć. Nie ma potrzeby wychodzić nawet z mieszkania, żeby załatwić niektóre formalne sprawy. Nasze mamy mogły wyłącznie pomarzyć o czymś takim i dziś niezwykle są nieco zazdrosne, że mamy takie możliwości.


Kiedy otrzymaliśmy już od swojego pracodawcy PIT-11, to znak, że czas już złożyć swe oświadczenie skarbowe w US.


biuro rachunkowe
Przygotowane przez: Commander, U.S. 7th Fleet
Na podstawie: http://www.flickr.com


Dzisiaj posiadamy o tyle prościej, że możemy wypełnić sobie PIT rozliczenie online. Wystarczy, iż wypełnimy swoją proklamację, w czym mógłby pomóc nam jakikolwiek program do składania rozliczeń ściągnięty z sieci. Gdy już posiadamy wszystkie potrzebne dokumenty, moglibyśmy brać się do zrobienia PIT rozliczenie online. Przeciwko pozorom, to naprawdę łatwa kwestia. Naturalnie, iż należy trochę przeczytać i poznać szczegóły, ale w prosty wariant można zrobić PIT rozliczenie online.


wirtualne biuro
Przygotowane przez: evido
Na podstawie: http://evido.pl/


Należy się nieco pospieszyć, aby zdążyć zrobić PIT rozliczenie online przed zakończeniem czwartego miesiąca w roku. To jest przeznaczony przez US termin na składanie tego typu wypełnionych proklamacji. Kiedy już mamy wypełnioną proklamację, bo zrobiliśmy PIT rozliczenie online, możemy albo wydrukować proklamację i donieść ją do Urzędu Skarbowego, albo moglibyśmy także zdać swą proklamację poprzez Internet. Unikniemy wtenczas konieczności oczekiwania w ogonkach w US oraz oddamy swoją proklamację bardzo szybko.


Pozostałe artykuły

Jak działa elektroniczny system obiegu faktur

życie
Papierowy obieg pism powoduje, iż wydłużony jest proces akceptacji dokumentów. Faktury trafiają późno do księgowości, co może się łączyć z niebezpieczeństwem naliczania odsetek czy też brakiem możliwości potrącenia VAT w najbliższym realnym czasie.


Dodatkowo przedsiębiorstwo nie ma konkretnych danych potrzebnych do celów kierowania jak też sprawozdawczości, dlatego że niezarejestrowane faktury bywają przetrzymywane u pracobiorców.


Bo kiedy już zrobimy PIT (zobacz deklaracje podatkowe pit) rozliczenie online potrzebujemy dokładnie paru minut, aby przesłać własną proklamację do Urzędu Skarbowego. Dzisiaj posiadamy już takie możliwości i faktycznie należy się z takiego niezwykle cieszyć, bo kiedyś nie było czegoś tego typu jak PIT rozliczenie online.
22/04/12, 07:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.