Wakacje na Dolnym Śląsku, czyli co powinniśmy zobaczyć i jakie miejsca odwiedzić

Planując podróż po województwie dolnośląskim, dobrze jest odwiedzić kilka pięknych miejsc mieszczących się na tym terenie. Wrocław, Legnica to kilka z nich, które chętnie odwiedzane są przez przyjezdnych o każdej porze roku.

Rynek we Wrocławiu
Przygotowane przez: Ashlynn Pai
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zwiedzanie warto jest zacząć od najbardziej popularnego miasta w województwie dolnośląskim- Wrocławia. To wspaniałe miasto, pełne wysp otoczonych rzeką będzie doskonałą atrakcją dla odwiedzających. Uroczy rynek w centrum miasta z fontannami ciągle przyciąga przyjezdnych. Będąc w tym mieście można wybrać się na przykład na Sky Tower, skąd możemy podziwiać przepiękną panoramę miasta. Szczególnie gdy jest ciemno widok ten jest najładniejszy. Niedaleko od Wrocławia mieści się Brzeg Dolny- miasto z długą historią jak również pełne zabytków. Odwiedzając Brzeg Dolny noclegi będą na pewno tańsze niż w dużych miastach, a okolica równie urokliwa i bardziej spokojna. Jeżeli interesuje nas posiłek w barze czy też restauracja (http://www.mlynska12.pl/restauracja-the-time/) Brzeg Dolny jest doskonałym miejscem, aby zatrzymać się podczas podróżowania po województwie dolnośląskim - oferta w Brzegu Dolnym.

Pragnąc oderwać się od miejskiego życia, dobrze jest odwiedzić parki narodowe na Dolnym Śląsku. Karkonosze jak również Góry Stołowe zapewnią nam wspaniałe widoki oraz zachęcą do spacerów na świeżym powietrzu. Zależnie od naszej formy możemy znaleźć cięższe czy też łatwiejsze szlaki. Wszystkie jednak są pełne niesamowitych widoków. Wędrując po Karkonoszach nie można pominąć wizyty na słynnej Śnieżce i zobaczeniu wodospadów. Nie ważne czy wybierzemy się w Karkonosze latem czy też w zimie, miejsce to jest pełne atrakcji. Jeżeli jesteśmy miłośnikami jeżdżenia na nartach zimą możemy korzystać ze znajdujących się tam wyciągów dla narciarzy. Góry Stołowe natomiast zachwycą nas wyjątkowo interesującymi formacjami skalnymi. Z tego miejsca jest również bardzo blisko do Czech, które także możemy odwiedzić będąc na Dolnym Śląsku.


Pozostałe artykuły

Okolice Zakopanego dobrą destynacją na udany wypoczynek? Czy warto wybrać się w Tatry jeżeli chcemy zaznać spokoju?

zakopane
Przygotowane przez: Pawel Pacholec
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nic tak nie jest w stanie naładować nas pozytywnie jak wypad na łono natury. Może chodzić o dłuższy wyjazd nad jezioro, nad morze, lub chociażby spacer po lesie. Natomiast bardzo często wyjeżdżamy w góry jak chcemy się gdzieś miejsce udać. Prócz oczywistego przebywania na łonie natury, jest jeszcze możliwość podziwiania pięknych widoków, jakie naładują nas na pewno na długi czas. Od lat bardzo popularnym miejscem na obcowanie z górami są Tatry, jakie przyciągają swoim wyjątkowym pięknem.
Urlop w województwie dolnośląskim to idealny wybór jeżeli uwielbiamy górskie krajobrazy a także piękne miasteczka. Na pewno zapamiętamy odwiedziny we Wrocławiu lub [sprzedaż mieszkań warszawa] też w Górach Stołowych i z chęcią wrócimy w te miejsca po raz kolejny.

20/10/13, 07:53
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.