Planujesz wakacje? Tylko samolotem!

Na urlop najkorzystniej wybrać się samolotem. Jest to zdecydowanie najszybszy, najbardziej komfortowy, niezwykle bezpieczny i najtańszy środek transportu. Naturalnie, są ludzie nie znoszący latania, tacy których nigdy nie da się przekonać żadnym sposobem do tej formy podróżowania.

Przygotowane przez: Hyougushi
Twierdzą oni, że latanie jest niebezpieczne a samoloty się psują. Niestety w naszych mediach mówi się najgłośniej o wypadkach samolotów, a nikt nie krzyczy na prawo i lewo o tym jak dużo wydarza się kolizji aut. Jeśli porównamy wartości okazuje się, że to podróże autami są o wiele bardziej ryzykowne.

Ponadto są także o wiele bardziej kosztowne. Aktualne ceny paliwa nie pozwalają na dojechanie na urlop za mniej niż około siedemset złotych, nawet gdy udajemy się zaledwie nad nasze morze. Tanie bilety lotnicze możemy kupić już za sto – dwieście złotych, zwłaszcza jeśli planujemy polecieć do któregoś z europejskich miast. Naturalnie, im dalej lecimy, tym drożej, ale są zakątki na świecie, do których autem nie da się dojechać w ogóle.

Latanie samolotem jest również o wiele bardziej komfortowe, w szczególności z tego powodu, że trwa dużo krócej. Do najpopularniejszych kurortów w Turcji czy Egipcie lot trwa około dwie godziny. Autem możemy tam dojechać w dwa, trzy dni. Różnica jest ogromna.

Naturalnie, każdy wybiera się na wakacje w taki sposób w jaki chce i w jaki jest mu wygodnie. Gdy dany człowiek woli objazdówkę po świecie, to samochód jest wspaniałym rozwiązaniem. Jeśli jednak mamy wyznaczony punkt docelowy zdecydowanie warto rozważyć opcję dotarcia tam samolotem.
18/02/02, 14:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.