Chcesz niedrogo i wygodnie podróżować – wybierz samolot!

Gdy już zdecydujemy się na wakacyjny wyjazd, często stajemy przed pytaniem, jaki środek transportu wybrać. Bywają osoby, które nie myślą nawet o innej formie niż dojazd być niezależni, mieć,opcję zmiany trasy, postojów kiedy tylko mają chęć i temu podobne aspekty.
Kadłub samolotu
Przygotowane przez: www.silvair.net
Niestety, przy obecnych cenach benzyny jazda samochodem na urlop pochłania dużo pieniędzy. Zwłaszcza gdy wybieramy się gdzieś daleko. Kolejna, oczywista przeszkoda to to, że nie w każde miejsce można samochodem dojechać. A nawet jeśli się da, to potrwa to tydzień. To tylko kilka powodów dla których najpopularniejszym środkiem transportu wakacyjnego jest samolot.

Pozostałe artykuły

W jaki sposób zmieścić przemieszczanie się samolotami po świecie w prywatnym budżecie?

Samolot na lotnisku
Przygotowane przez: Roel Hemkes
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wczasy i urlopy w dalekich, ciekawych i przeważnie znajdujących się w atrakcyjniejszym klimacie miejscach zawsze były niezwykle kuszącą możliwością spędzania wolnego czasu. Podróże wraz z rozwojem cywilizacji i co za tym idzie techniki robiły się możliwie coraz szybsze, odleglejsze i bardziej komfortowe. Rozrost lotnictwa oraz wzrost bezpieczeństwa sprawił, iż ten środek podróżowania staje się coraz częściej ceniony dzięki czemu zyskuje stałych klientów.


Jeśli wykupimy wczasy w biurze podróży to standardowa oferowana forma transportu. Kiedy samodzielnie planujemy sobie wakacje będzie tak samo. Samoloty są szybkie, wygodne i w ten sposób możemy dotrzeć praktycznie w każdy zakątek świata. Bilety lotnicze wcale nie są ogromnie drogie. Konkurencja na tym polu jest tak duża, że przewoźnicy proponują coraz korzystniejsze ceny. Wystarczy tylko trochę poszukać, żeby móc polecieć za kilkaset złotych. Naturalnie, na przykład lot do Stanów Zjednoczonych będzie dużo droższy, lecz i odległość jest bardzo duża.

Śmigło samolotu
Przygotowane przez: capcloud
Na podstawie: http://sxc.hu
Gdy mamy w planie wylot do jednego z krajów w Europie, linie lotnicze wychodzą nam naprzeciw oferując tanie loty. Raczej nie we wspaniałym standardzie i bez dodatków w postaci bezpłatnych drinków i posiłków na pokładzie, ale można dzięki tej usłudze za zdecydowanie małe pieniądze dostać się do praktycznie wszystkich większych miast Europy. Taki lot nie jest długi, więc nawet nie zdążymy odczuć tego niskiego standardu. Wyłącznie latając jesteśmy w stanie w kilka godzin przedostać się na drugi koniec Europy, więc to rozwiązanie jest idealne.

Nieważne, czy wybierasz się tysiące kilometrów stąd czy do blisko położonego kraju. Samolot to najszybszy, najmniej awaryjny i właściwie najtańszy sposób by się tam dostać. Jeżeli myślisz czy pojechać gdzieś autem, koleją, autobusem, a jednak lecieć samolotem – wybór jest prosty: tanie latanie! Tak jest najwygodniej, szybko.
20/02/09, 12:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.