Dobre zabezpieczenie unikalności swojego brandu to fundament działań dla dowolnej firmy

Współcześnie co roku w przestrzeni rynkowej pojawia się coraz więcej najróżniejszych przedsiębiorstw handlowych i wytwórczych.


Każda firma ma swój własny znak towarowy lub też inaczej markę.


przykładowe ulotki
Przygotowane przez: Paul Stainthorp
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jest to znak graficzny, który odróżnia zarówno produkt lub usługę i przedsiębiorstwo od konkurencji. Ochrona znaku towarowego w przypadku każdego przedsiębiorstwa ma fundamentalne znaczenie. Znak towarowy nie tylko wyróżnia przedsiębiorstwo jest on graficznym zaprezentowaniem idei przedsiębiorstwa oraz unikatowości produktu lub usługi. Znaki towarowe, które wizualnie są do siebie bardzo zbliżone mogą być traktowane jako świadome naruszenie zasady uczciwej konkurencji. Dobrym tego przykładem jest wzorowanie dużej liczby produktów na logotypie CocaColi. Ochrona znaku towarowego w Polsce jest obszarem dającym duże pole do manewru. Dlatego ważnym jest znalezienie specjalisty, jaki będzie zdolnym sprawnie przeprowadzić przedsiębiorstwo przez ostre prawne zakręty. Prawników oraz kancelarie prawnicze, które specjalizują się w kwestiach autorskich jest się w stanie odszukać bez większych kłopotów. Rzetelne zaplecze prawne to współcześnie żadna potencjalna opcja, lecz zwykła konieczność.


Pozostałe artykuły

Ruszasz ze własną firmą

Marketing mobilny
Przygotowane przez: GoMobi.pl
Na podstawie: http://gomobi.pl
Od bardzo dawna o tym marzyłeś, jednak do dziś brakowało Ci odwagi. Wreszcie jednakże dojrzałeś do tej decyzji i postanowiłeś zrealizować swój plan.


Lęki? Jasne, że, te do dziś Cię nie opuściły, ale jak to mówią do odważnych świat należy.


Ochrona znaku towarowego paradoksalnie bywa często marginalizowana przez firmy, na negatywne rezultaty nie trzeba wtedy długo czekać.

Jeśli masz za zadanie zgłębić taki temat dokładniej i chcesz przeanalizować zagadnienie z innej perspektywy, to więcej znajdziesz w tekście postu, który przeczytasz pod tym linkiem.

Brand to jedna z najistotniejszych części istoty dowolnej firmy, brak odpowiedniej ochrony w tej kwestii jest najzwyklejszym zbędnym ograniczaniem swojego potencjału.
21/11/03, 07:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.