jedźmy w tatry

Przygotowane przez: treasuresthouhast
Polsce brakuje sporo, mimo to na pewno nie wyjątkowych zakątków. Planując weekend, niełatwo zdecydować, dokąd się udać, bo gór w Polsce mamy wyjątkowo dużo. Dolnoślązacy na błyskawiczne wyjazdy często wybierają Karkonosze: łatwo można zabukować noclegi w Szklarskiej zwykle jest zatłoczona, ale tanio można wynająć wolny pokój także w luksusowym hotelu.


Tatry jednak są najbardziej majestatyczne, stąd też ci, którzy nigdy nie dotarli do Zakopanego, powinni to bardzo szybko zmienić.

Przygotowane przez: Dan Lundberg
Najpiękniejsze Tatry
Zakopane jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Łatwo tam o klasycznego turystę krupówkowego, ale też wielbicieli wysokogórskich wypraw. Niektórym kłopotem wydają się noclegi w Zakopanem (zobacz zakopane hotel z basenem ) naprawdę nie jest tanie, ale Poronin albo Olcza, czyli góralskie wioseczki tuż przy stolicą Tatr, kuszą niskimi cenami i tradycyjnymi pokojami. Jeśli wypad ma być głównie relaksacyjny, najlepiej wybrać się tam jesienią, chociaż jak wiadomo, to ciepło wędrówki piesze|zachęca do wędrówek

Weekend w Zakopanym to zbyt mało, jednak wybierając mądrze jeden ambitny górski cel i spokojny odpoczynek krupówki|na Krupówkach, da się spożytkować ten krótki czas naprawdę wesoło. Błyskawicznie możemy ujrzeć nie tylko Gubałówkę i Giewont. Zwolennicy cichych szlaków powinni ruszyć nad Staw Gąsienicowy lub do Doliny Pięciu Stawów – bezchmurny, letni lub jesienny dzień jest okazja poświęcić w całości chłonięciu wspaniałych widoków. Po całym dniu można zanurzyć się w specyficznym, turystycznej atmosferze i spróbować kwaśnicy w jednej z wielu karczm na Podhalu.

Przygotowane przez: Mariusz Sagan, Michał Kolasa
Niezwykłe Pieniny
Jeżeli mamy czas i nieco ochoty, warto przeciągnąć swój urlop i odwiedzić Pieniny. Niedzica, Czorsztyn i spływ Dunajcem – to punkty wycieczkowe, które koniecznie powinny pojawić się w planie wypadu. W tym rejonie jest jeszcze prościej znaleźć noclegi w Szczawnicy bywa idealną bazą noclegi Piechowice (https://www.domki-letniskowe.pl/regiony-kaszuby/wdzydze-i-okolice/piechowice)czną.
Na podstawie: Eholiday.pl
Przygotowane przez: Adrian
21/08/20, 12:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.