Ateny – miasto, które musisz zwiedzić z rodziną w kolejne wakacje

Kiedy wkrótce wakacje, coraz częściej myślimy, w jakie miejsce tym razem się udać. Rodziny z dzieciakami na ogół prowadzą długie rozmowy podczas obiadów niedzielnych, gdyż jedynie wówczas można złapać wszystkich. W przeciągu tygodnia z reguły kogoś nie ma, bowiem albo głowa rodziny nie wróciła z pracy, albo syn lub córka mają akurat dodatkowe zajęcia i wrócą do domu rzeczywiście zmęczeni. A niedziela jest czasem, który spędza się wspólnie, zatem przyjemnie jest pogadać o planach wakacyjnych. W szczególności wartym polecenia kierunków wakacyjnych są Ateny.

Są kolebką cywilizacji, gdzie można podziwiać starożytne ruiny oraz napawać się sceneriami ze wzgórz, z których ujrzymy panoramę miasta. Zasadniczym punktem, który zaliczają tak naprawdę wszyscy turyści, jest niewątpliwie Akropol. Dostrzeżemy tam kilka budowli, a mianowicie m.in. Partenon, świątynię Ateny, Propyleje, zatem marmurową bramę wejściową, przez jaką wchodzimy na Akropol, a także Erechtejon, który jest ruinami świątyni Ateny i Posejdona (dowiedź się więcej). Ruiny zapewne zrobią na nas wielkie wrażenie, ale nie zapominajmy, iż jeśli jedziemy tam w okresie letnim, może doskwierać nam słońce. Więc zabierzmy należyte okrycia na głowę i ramiona, w przeciwnym wypadku dalsza część wyjazdu może nie być dla nas miła.
Warszawa
Na podstawie: pixabay.com


W Atenach trzeba też pójść na Monastiraki, plac z gąszczem ulic, na jakich znajdują się liczne sklepiki i kramy, jak również fantastyczne restauracje. Zakupimy tam pamiątki, a później będziemy mogli odpocząć przy kawie Frappe. To rzecz jasna tylko 2 naczelne atrakcje Aten, dalsze zwiedzanie będziemy planować samemu, ponieważ niektórzy wolą troszkę pobyć na plaży, a inni chcieliby po prostu leniwie pospacerować greckimi uliczkami.
Grecja
Przygotowane przez: Mike Dobson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak dotrzeć do Aten? Najsprawniejsza i najmniej męcząca będzie opcja podróży samolotem.


Warszawa i kilka innych większych miast Polski posiadają własne lotniska, dlatego bez problemu dostaniemy się na jedno z nich oraz będziemy mogli wyruszyć na wymarzone wakacje - (domki na wynajem kaszuby) (kliknij tutaj). Jeśli nie wykupujemy wyjazdu w biurze podróży, tylko organizujemy wypoczynek samodzielnie, dobrze wcześniej rozejrzeć się za biletami. Dzięki temu nie wydamy wiele na podróż i będziemy mogli przeznaczyć większą kwotę na atrakcje wakacyjne.
23/06/10, 07:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.