Sprawdzamy płynność finansową naszych kontrahentów

Jeżeli chcemy, z kimś zawrzeć umowę często są pewne lęki. Żyjemy w czasach, kiedy wiele firm chce zarobić na naiwności innych. Tak, więc niezbędne jest przysłowiowe dmuchanie na zimne. Jeżeli chcemy z kimś tworzyć biznes pamiętajmy, że można wszystko przeanalizować zanim dojdzie do zawarcia umowy.

Inwestycja
Przygotowane przez: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednym z narzędzi, jakie mamy jest analiza kontrahentów (attorn.pl/moduly1/modul-informacji-gospodarczej.html). Dzięki sprawdzeniu jak obecnie trzymają się finanse firmy i co było u niej wcześniej możemy zobaczyć jasno, czarno na białym, czy firma uiszcza należności we właściwych terminach. Wiarygodność kapitałowa partnera to niezmiernie istotna cecha dla nas. Nikt nie chciałby nie dostać zapłaty za swe usługi. Dlatego jeżeli jesteśmy profesjonalistami musimy pamiętać o możliwościach, jakie posiadamy. Dobrze kogoś dwa razy sprawdzić niż potem stracić wielkie pieniądze. Nie zapominajmy o tym żeby tworzyć listy rzetelnych partnerów i tych, z którzy przysporzyli nam kłopotów. Mogą one pomóc nam i nie tylko nam przy następnych transakcjach.

Regulowanie należności w odpowiednim czasie

Jeżeli chodzi o zawieranie umów to doskonale wiemy, że trzeba zwracać uwagę na to, co zapisano obok gwiazdek. Jednak ważne jest również to czy aby na pewno możemy mieć pewność, że ktoś zapłaci zobowiązanie finansowe. Niestety bywa tak, że nie jesteśmy w stanie z kontrahenta ściągnąć należnej nam kwoty. Dlatego w coraz większej ilości firm jest osoba, która bierze na siebie kontrolę należności. Kontrola należności (sprawdź wskaźnik rotacji należności na attorn.pl) nie jest prostą pracą. Ogarnięcie wszystkiego w ogromie zapłaconych i niezapłaconych faktur na pewno trochę potrwa. Oczywiście księgowi firmy mogą być pomocni, ale oni też mają własną pracę. Dlatego warto korzystać z aplikacji, która pomoże nam w prosty sposób zapanować nad wszystkimi fakturami. Dzięki czytelnemu interfejsowi możemy prędko sprawdzić, które należności są zaległe i o które czas zacząć się upominać, które zostały uregulowane w odpowiednim czasie i które niebawem muszą być spłacone.

Ta oferta plan restrukturyzacyjny jest niesamowicie ciekawa i jeśli poszukujesz większą ilość informacji na prezentowaną tu kwestię, to znajdziesz je tutaj.

Tego typu aplikacja jest koniecznym elementem pracownika, który ma właściwie zajmować się należnościami firmy.
23/06/20, 00:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.