obowiązki właściciela przedsiębiorstwa

Prowadzenie prywatnej jednostki wiąże się z wieloma zadaniami. Jednym z takich obowiązków jest opłacanie składek ZUS, bądź składek na ubezpieczenie zdrowotne. Jest jedna składka, jakiej opłacanie jest dobrowolne.


obrazek - firma
Przygotowane przez: Emiliano García-Page Sánchez
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy przedsiębiorca jest w stanie zdecydować, czy chce opłacać składkę na ubezpieczenie (ubezpieczenia komunikacyjne wrocław) chorobowe. poradnik.wfirma.pl/-ubezpieczenie-chorobowe-osoby-fizycznej-prowadzacej-dzialalnosc . W związku z tym należałoby dobrze zastanowić się jakie prawa zapewnia chorobowe, aby świadomie podjąć decyzję dotyczącą takiego ubezpieczenia.

Zobowiązanie opłacania składek na fundusz pracy następuje z regulacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Dotyczy to osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą, pracodawców, także zleceniodawców. Fundusz pracy jest typem funduszu celowego funkcjonującego od 1990 roku. Jego podstawowym zamierzeniem jest osłabianie skutków bezrobocia. Dochodem owej instytucji są sfinansowane składki.

Środki uzbierane przez fundusz pracy są poświęcane na zasiłki dla bezrobotnych, stypendia, również wszelkiego rodzaju dopłaty. Taką składkę przedsiębiorcy ustalają za siebie i za osoby współpracujące od podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe.

Prowadzenie rachunkowości jest potrzebne w każdej jednostce. Właściciel jest w stanie to polecić jednostce zewnętrznej, ale może także wyposażyć się w system mała księgowość i osobiście ją prowadzić. poradnik.wfirma.pl/-mala-ksiegowosc Program ten został utworzony z myślą o drobnych i przeciętnych firmach rozliczających się z podatku dochodowego od osób fizycznych na prawach ogólnych, jak i na zasadach ryczałtu ewidencjonowanego, także dla jednostek będących podatnikami podatku od towarów i usług VAT. Program zezwala także prowadzić ewidencję przejazdów osobistym autem wykorzystywanym dla celów służbowych. Program umożliwia łatwe i zrozumiałe wprowadzanie danych rachunkowych.

Rozrachunek podatku dochodowego dla dowolnej liczby partnerów, kontrola dokumentów nie zaksięgowanych i zaksięgowanych. Opcja uwzględniania inwentaryzacji (zobacz ofertę na program inwentaryzacja r2środki) w obliczaniu podatku dochodowego, także sporządzania skompresowanych duplikatów baz danych na dysku, albo innym nośniku, także ich odbudowy.


Gwarantuje też prowadzenia rejestrów powiązanych z płacami, kartoteki pracujących, wykazy płac i mnóstwo różnych funkcji pomocnych w prowadzeniu działalności.
20/08/14, 08:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.