Rozwój biznesowy w stolicy - na co zwrócić uwagę

Coaching jest zjawiskiem, z którym w ostatnim czasie można się spotkać coraz częściej. Oznacza różnorodne działania, których celem jest sprowokowanie dynamicznego rozwoju klienta. Metody coachingowe szczególnie często wykorzystywane są w biznesie. W Polsce proces ten wciąż kojarzony jest z usługami o charakterze elitarnym. Coraz większa liczba przedsiębiorców zdaje sobie jednak sprawę, że jest to metoda dostępna prawie dla każdego, a ceny nie są aż tak wygórowane.

wspaniały pomysł
Przygotowane przez: Mindy Johnson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zazwyczaj zresztą coaching w biznesie odnosi pozytywne rezultaty. Proces ten będzie polegał zwykle na rozmowach specjalnie wyszkolonych trenerów z dyrektorami firm i innymi osobami, zajmującymi tam odpowiedzialne pozycje. Takie działanie może z znaczny sposób pomóc w przyszłym działaniu spółki, a na pewno pomaga danej jednostce w zarządzaniu nią. O rosnącym zainteresowaniu tego typu usługami świadczyć może wysoka częstotliwość wpisywania w wyszukiwarki internetowe fraz w rodzaju „coach Warszawa”.

Rola coacha
Coach jest osobą, która przeprowadza proces nazywany coachingiem. Jej rola jest bardzo istotna, gdyż to od niej zależą skutki przeprowadzonego działania. U potencjalnych coachów szczególnie poszukiwana jest właśnie skuteczność działania. Osoby te często mają także wykształcenie o charakterze psychologicznym. Taki człowiek musi pamiętać, by w pracy z klientami wykorzystywać strategie coachingowe, nie zaś psychoterapię. Należy więc zwracać większą uwagę na czyny i działania, a nie na odczucia. Ogólnie coach musi posiadać wyższe wykształcenie. Na dzień dzisiejszy na terenie kraju na coraz większej liczbie uniwersytetów można już studiować coaching - czytaj więcej na temat coachingu
W pierwszej kolejności trzeba pamiętać o tym, że coaching prowadzi do jasno ustalonego celu. Cel ten trzeba sprecyzować na samym początku i musi być dokładnie dopasowany do firmy. Jednostką, która ten cel określa jest klient zamawiający coaching. Nie powinno się również sądzić, że sukces zależny jest wyłącznie od działań coacha. Jego zadaniem jest tylko wskazanie drogi rozwoju klientowi, a ten nierzadko pomiędzy poszczególnymi sesjami otrzymuje zadanie do wykonania.

Czy chcesz znaleźć podobny tekst? Jeśli tak, to bez obawy kliknij ten link i zerknij na ofertę (http://andragog.edu.pl/kierunki?view=article&id=37:doradztwo-zawodowe-i-przedsiebiorczosc-studia-podyplomowe-w-opolu-andragog&catid=11:kierunki), która niewątpliwe także przykuje Twoją uwagę!

Powodzenie coachingu zależy więc od pracy obu stron.
Na podstawie: futureskills.pl
23/02/03, 10:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.