Dotacje dla firm - wiele narzędzi finansowych dla firm

Dochodem jest nadwyżka przychodów nad kosztami ich osiągnięcia. Dochód i przychód nie są tym samym, a termin dochodu odróżnić należy od pojęcia przychodu.


Za przychód uznaje się każde przysporzenia majątkowe o zakresie trwałym, wywołujące podwyższenie aktywów, albo obniżenie pasywów, jakich faktyczne dostanie powoduje zobowiązanie zapłaty podatku dochodowego.
Jednostki prowadzące aktywność gospodarczą zapłacą w 2016 roku znacznie wyższe składki ZUS. W wypadku przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą dłużej niż 2 lata, wielkość składek ZUS jest zależna od wielkości przewidywanego średniego miesięcznego uposażenia na przyszły rok (poznaj portal Cena Biznesu). W wypadku nowych przedsiębiorców wielkość składki ZUS uzależnione są od minimalnego uposażenia za pracę.
dokumenty
Na podstawie: pixabay


Przedsiębiorcy mogą poszukiwać wsparcia finansowego na inwestycje w ramach projektów ogólnokrajowych, a również wśród propozycji lokalnych. Zmianą w stosunku do minionego budżetu unijnego jest poszerzenie oferty zwrotnych narzędzi finansowych, takich jak udzielane na preferencyjnych warunkach pożyczki, bądź poręczenia. W znacznym stopniu trudniejsze będzie pozyskanie dotacji w projektach krajowych na nabycie innowacyjnych technologii, maszyn i sprzętów. W większej mierze używane będą tutaj instrumenty zwrotne i mieszane (obliczanie składek ZUS).

Zaciekawiły Cię opisy opisane w naszym wątku? Jeśli tak, to czytaj także noclegi kraków centrum analogiczne wiadomości, tyczące się tego tematu. Przejdź do kolejnej witryny.

Pomoc bezzwrotna przeznaczona będzie przeważnie na kooperację sektorów biznesu i nauki. Ma to zwiększyć zainteresowanie jednostek działalnością badawczo – rozwojową, sprzyjać aktywowaniu innowacyjności, również wzmożeniu konkurencyjności rodzimych jednostek na rynku międzynarodowym. Kooperacja pomiędzy nauką i biznesem ma powiększyć wykorzystywanie efektów prac badawczych w zakresach komercyjnych i być odpowiedzią na potrzeby rynku.


Dotacje dla firm 2015 to przeważnie te projekty, których aktywność mieścić się będzie w ramach wybranych, wyspecjalizowanych obszarów, właściwych z potencjałem danego regionu (czytaj o dotacjach dla firm). Każde województwo indywidualnie formułuje osobiste preferencje gospodarcze i publiczne. Przedsiębiorcy mają do dyspozycji dużo instrumentów finansowych i planów, dzięki którym zdołają zdobyć środki pieniężne na własną działalność.
24/03/13, 08:45
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.