Tani zimowy wyjazd na narty – jak znaleźć interesującą ofertę, która nas zainteresuje? Kilka praktycznych porad

Jeszcze kilka tygodni i w nasze progi zawita zima. Dla niektórych (którzy preferują ciepło, wiosnę oraz słońce) to niezbyt dobra informacja. Jest jednak pokaźna grupa osób, która raduje się na wieść o śniegu – to narciarze, a także miłośnicy snowboardu. To oni są szczególnie zadowoleni, bo będą mieli możliwość jeżdżenia na nartach przez wiele miesięcy. Sezon może zacząć się chociażby pod koniec listopada, a czasami trwa jeszcze w marcu. Także drodzy narciarze – gdzie wybrać się na narty aby nie zbankrutować. Tanie wyjazdy na narty – jak tego dokonać?
na nartach
Przygotowane przez: Zach Dischner
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zacznijmy od tego, że istotny jest czas naszego wyjazdu. Jeżeli chcemy wybrać się na narty w sezonie świątecznym (Boże Narodzenie), w okolicach Mikołajek, Sylwestra czy na przykład w ferie zimowe dzieci ze szkół, to o wiele trudniej będzie znaleźć nam naprawdę wyjątkowo korzystne oferty. Nie zapominajmy o tym i planując wyjazd wybierzmy taką datę, która rzeczywiście będzie nam odpowiadać i nie pokryje się z największym turystycznym boomem na zimowe kurorty. To najważniejsza zasada i trzeba ją respektować.

Bardzo ważny jest poza tym wybór kierunku wyjazdu. Możemy decydować się na wojaże po Polsce lub zagranicą. W naszym kraju tanie wyjazdy na narty powinny być skierowane w mało popularne kierunki, na przykład Beskid Niski, czy Bieszczady. Tam cały czas nie ma jeszcze aż tylu turystów co np. w Tatrach i da się to odczuć w kieszeni, przede wszystkim jeżeli wyjazd ma trwać jakiś długi okres czasu. Warto o tym pamiętać i mieć to na uwadze. Możemy co więcej wybrać się zagranicę. Zapomnijmy jednakże o jakże popularnych Alpach. W Niemczech, we Francji, czy we Włoszech trzeba liczyć się ze znacznie większymi wydatkami niż w naszym kraju. Sprawdź więcej: linkuję.


Pozostałe artykuły

Emigracja zarobkowa

autobus piętrowy
Przygotowane przez: blu-news.org
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co dziesiąty dorosły Polak deklaruje, że w ostatniej dekadzie pracował zarobkowo poza granicami naszego kraju. To oznacza, że "za chlebem" wyjechało 3,3 miliony osób. Co interesujące, zainteresowanie pracą za granicą nie słabnie pośród Polaków od lat.


narty
Przygotowane przez: fabianpimminger
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wprawdzie rekompensuje to infrastruktura, klimat oraz wyjątkowe krajobrazy, to jednak jeżeli chcemy tanio, to nie tam. Warto zastanowić się nad..Gruzją! Tak jest. Dzięki temu, że można tam dolecieć samolotami z Katowic i stolicy niemal codziennie (do portu lotniczego Kutaisi, które znajduje się w centrum kraju – w bliskiej odległości) a także połączeniom LOTu, to naprawdę interesujący kierunek, który z całą pewnością nie zalicza się do grupy tych najchętniej wybieranych i najbardziej popularnych.

Jeśli użyta w niniejszym tekście narracja do Ciebie trafia, to zobacz tu inne tego rodzaju posty - one odnoszą się do zbliżonej tematyki.

Gruzini to bardzo gościnny naród, który szczególnie lubi Polaków.
20/05/19, 08:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.