Pasja – odszukaj czegoś idealnego dla siebie

Wolny czas – chyba każdy z nas chciałby go mieć jak najwięcej. Jednakże nie zawsze w nadmiarze. Reguła jest zwykle taka, że kiedy zbyt często nie mamy większych obowiązków, to zaczynamy swój czas zwyczajnie marnować. Marnujemy go na bzdury, wykorzystujemy w mało konstruktywny sposób, nierzadko sami później nie jesteśmy w stanie stwierdzić, co właściwie zrobiliśmy. Tymczasem, jeśli mamy go dużo mniej, to staramy się nie stracić ani chwili.

spędzanie wolnego czasu
Przygotowane przez: Herbert Guedes
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najbardziej wartościowa metoda na spędzanie wolnego czasu to taka, że się rozwijamy. Najlepiej więc gdy mamy jakieś hobby. Nie musi to być coś imponującego, ważne, aby nam sprawiało radość i powodowało, że będziemy szczęśliwszymi ludźmi. Hobby bywa przecież, w zależności od osoby, bardzo zróżnicowane. Niektórzy lubią na przykład coś zbierać. Znaczki, figurki, obrazy (warto zobaczyć touchofart pejzaż obrazy) bądź butelki wina – możliwości jest wiele. Inni znów uprawiają jakąś dyscyplinę sportu. Tym samym mają lepszą kondycję i są zdrowsi, jest to zatem bardzo pożyteczne hobby. Są jednakże również osoby, które w wolnych chwilach nie robią w zasadzie nic pożytecznego. Marnują czas siedząc przed komputerem, surfując bez celu po sieci, choć znają np. na pamięć program tv. Wydaje im się, że w ten sposób odpoczywają, jednak tak naprawdę po weekendzie są bardziej zmęczone niż wcześniej. Takich postaw warto więc raczej unikać. A czy ty posiadasz już jakieś hobby? Czy jest coś, na myśl o czym błyszczą ci oczy? Jeśli niekoniecznie to warto coś takiego mieć. W końcu w praktyce nigdy nie jest na to zbyt późno. Najnowszy program tv na portalu .


Pozostałe artykuły

Dobór akcesoriów do roweru, jakie przydadzą się w wyjątkowo ciężkich sytuacjach

rowerzyści
Przygotowane przez: Lenny
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy osobnik powinien posiadać jakiekolwiek hobby. To sformułowanie tak było napisane, ponieważ zostało naukowo udowodnione, że ludzie którzy mają jakieś hobby lepiej radzą sobie w życiu. Nie wiadomo, dlaczego tak jest, tymczasem trzeba przyjąć, że tak właśnie bywa. Jakie można posiadać zainteresowania? Można zbierać wszelkiego typu przedmioty, na przykład znaczki jak i modele samolotów. Można wykonywać rożnego rodzaju sporty, które w dodatku korzystnie wpłyną na zdrowie jak i samopoczucie hobbysty.

pasja
Na podstawie: http://www.sxc.hu/
Wielu ludzi znajduje swoje hobby w młodości, jednak w wieku średnim, czy nawet w podeszłym wciąż jeszcze mamy na to szansę. Nie zaprzepaść jej zatem. Przeanalizuj, czy jest coś, co cię zawsze pociągało, czego zawsze chciałeś spróbować. Być może miałeś coś takiego w dzieciństwie czy w wieku kilkunastu lat, ale później o tym pragnieniu w zupełności zapomniałeś. Z pewnością warto je zatem odświeżyć, powrócić do niego. Wciąż możesz zacząć uprawiać ulubioną dyscyplinę sportową bądź stworzyć własną kolekcję znaczków. Na to jak najbardziej nie jest nigdy za późno. Powinieneś tylko zacząć, a później na pewno się w to wciągniesz. Być może nawet poznasz dzięki temu nowych przyjaciół, którzy mają pasję zbliżoną do tej twojej.
20/08/30, 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.