Czy zaleca się wyjechać na wczasy do Polanicy-Zdrój w dolnośląskim?

Każdy obywatel, który wyjeżdża na wypoczynek, staje przed nie lada wyborem. Ofert na rynku jest bardzo wiele. Co rusz występują się okazje cenowe. Ładnych miejsce w Polsce nie brakuje. Zarówno osoby, które myślą o wypoczynku jesienno-zimowym odnajdą coś dla siebie. Polanica-Zdrój jest niewątpliwie kurortem godnym polecenia, gdyż posiada też dużą bazę ośrodków leczniczych.
Polanica-Zdrój jest miastem uzdrowiskowym, które znajduje się w dolnośląskim. Cudowna lokalizacja pod Piekielną Górą w południowo-wschodnim paśmie Gór Stołowych nadaje miastu szczególnego charakteru. Umiejscowienie w dolinie Bystrzycy Dusznickiej jest niewątpliwie dużym plusem tej miejscowości.

Pozostałe artykuły

Polanica-Zdrój- idealne miejsce na relaks i lecznicze zabiegi w ośrodkach wypoczynkowych

Polanica Zdrój
Przygotowane przez: Waldemar Jan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Polanica- Zdrój jest świetnym miejscem na odpoczynek. Jeśli lubimy odwiedzać różnego rodzaju uzdrowiska i poddawać się zdrowotnym zabiegom, warto skorzystać z oferty tego miasta. Miasto położone w województwie dolnośląskim jest jednym z najpopularniejszych miast uzdrowiskowych.


Wellness & SPA Villa Alina
Przygotowane przez: holding graz
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na szczególną uwagę zasługuje już sam układ urbanistyczny miasta, który kształtował się od XIV do XX wieku. Toteż nie może dziwić fakt, że w rejestrze Narodowego Instytutu Dziedzictwa można znaleźć bez liku obiektów i zabytków umiejscowionych w Polanicy-Zdrój. Do tych zabytków wolno zaliczyć świątynię pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Budynek sakralny powstał w tysiąc dziewięćset dziesiątym roku. Został on wzniesiony w stylu neobarokowym. Ma wieżę, bogato zdobione elewacje i jest na modelu jednonawowym.

klientki salonu SPA
Przygotowane przez: TownePost Network
Na podstawie: http://www.flickr.com
Do kolejnych zabytków figurujących na liście NID zalicza się kaplicę pod wezwaniem świętego Antoniego z osiemnastego wieku, park zdrojowy z początku dwudziestego wieku, teatr zdrojowy z 1925. Jest on powiązany z obiektem pijalni i może pomieścić siedemset osób.

Zainteresowały Cię stworzone przez nas posty? Zatem z radością chcemy rzec Ci, że czeka na Ciebie następny kolejny link (grupaeuromed.pl/) pod poniższym linkiem.

Na szczególną uwagę zasługuje również dom zdrojowy z tysiąc dziewięćset jedenastego roku. Jest to obiekt pijalni wód mineralnych posiadający również halę spacerową. Powstał w stylu secesyjno-klasycystycznym.


mimo to liczne niespodzianki czekają na wczasowiczów, którzy poszukują solidnego kurortu. Wpisując w wyszukiwarce frazę „spa Polanica Zdrój” można odnaleźć sporo fascynujących ofert urlopu (spa w Polanicy Zdrój). Pobyt w tak pięknym zakątku nie tylko umożliwi regenerację sił, ale też wyleczenie z choroby. Dobry klimat i umiejscowienie w pięknym górskim krajobrazie samo przez się jest najlepszym bodźcem do oderwania swoich myśli od trosk i kłopotów dnia codziennego.
23/06/28, 07:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.