Czy zaleca się wyjechać na wczasy do Polanicy-Zdrój w dolnośląskim?

Każdy obywatel, który wyjeżdża na wypoczynek, staje przed nie lada wyborem. Ofert na rynku jest bardzo wiele. Co rusz występują się okazje cenowe. Ładnych miejsce w Polsce nie brakuje. Zarówno osoby, które myślą o wypoczynku jesienno-zimowym odnajdą coś dla siebie. Polanica-Zdrój jest niewątpliwie kurortem godnym polecenia, gdyż posiada też dużą bazę ośrodków leczniczych.

Polanica-Zdrój jest miastem uzdrowiskowym, które znajduje się w dolnośląskim. Cudowna lokalizacja pod Piekielną Górą w południowo-wschodnim paśmie Gór Stołowych nadaje miastu szczególnego charakteru. Umiejscowienie w dolinie Bystrzycy Dusznickiej jest niewątpliwie dużym plusem tej miejscowości.

Wellness & SPA Villa Alina
Przygotowane przez: holding graz
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na szczególną uwagę zasługuje już sam układ urbanistyczny miasta, który kształtował się od XIV do XX wieku. Toteż nie może dziwić fakt, że w rejestrze Narodowego Instytutu Dziedzictwa można znaleźć bez liku obiektów i zabytków umiejscowionych w Polanicy-Zdrój. Do tych zabytków wolno zaliczyć świątynię pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Budynek sakralny powstał w tysiąc dziewięćset dziesiątym roku. Został on wzniesiony w stylu neobarokowym.

Jeśli zainteresował Cię omawiany wątek, to odsyłam do tego serwisu (https://eclest.pl/plasmafiller-autologiczny-wypelniacz-szkolenie.html) - w tamtym miejscu znajdziesz ciekawe informacje, które są szczegółowym omówieniem tego zagadnienia.

Ma wieżę, bogato zdobione elewacje i jest na modelu jednonawowym.

klientki salonu SPA
Przygotowane przez: TownePost Network
Na podstawie: http://www.flickr.com
Do kolejnych zabytków figurujących na liście NID zalicza się kaplicę pod wezwaniem świętego Antoniego z osiemnastego wieku, park zdrojowy z początku dwudziestego wieku, teatr zdrojowy z 1925. Jest on powiązany z obiektem pijalni i może pomieścić siedemset osób. Na szczególną uwagę zasługuje również dom zdrojowy z tysiąc dziewięćset jedenastego roku. Jest to obiekt pijalni wód mineralnych posiadający również halę spacerową. Powstał w stylu secesyjno-klasycystycznym.


mimo to liczne niespodzianki czekają na wczasowiczów, którzy poszukują solidnego kurortu. Wpisując w wyszukiwarce frazę „spa Polanica Zdrój” można odnaleźć sporo fascynujących ofert urlopu (spa w Polanicy Zdrój). Pobyt w tak pięknym zakątku nie tylko umożliwi regenerację sił, ale też wyleczenie z choroby. Dobry klimat i umiejscowienie w pięknym górskim krajobrazie samo przez się jest najlepszym bodźcem do oderwania swoich myśli od trosk i kłopotów dnia codziennego.
22/08/09, 07:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.