Kurorty w naszym kraju

Jednym z popularniejszych uzdrowisk w naszej ojczyźnie do końca Drugiej Wojny Światowej było uzdrowisko niemieckie. Jak to zdarza się na Dolnym Śląsku historia ta jest złożona, ale tym samym niezwykle ciekawa. Polanica-Zdrój przez znaczną część swojego istnienia była wsią, wpierw należącą do książąt śląskich a potem właścicielami dóbr byli Jezuici.

Hotel SPA Villa Alina w Polanicy Zdroju
Przygotowane przez: www.villaalina.pl
Na podstawie: www.villaalina.pl
O istniejących w okolicy kwasowych źródłach wiedziano już w XVI w., zatem za czasów gdy władali osadą Jezuici.

Ciekawisz się owym tematem? Czytaj więc dalej wybielanie zębów warszawa wilanów o tym punkcie w nowym artykule, który dla Ciebie stworzyliśmy. Sądzimy, że Ci się spodoba.

Wzmiankowano o nich w charakterystyce Ziemi Kłodzkiej, jednak nie były one używane do leczenia. Z zapisków wynika że była ta woda przedmiotem sprzedaży.


Przełomem dla wioski był rok kalendarzowy 1873, to jest rok zjednoczenia Niemiec. Od tego okresu wieś Polanica-Zdrój została uzdrowiskiem. W trzy dekady później kuracjusz mógł przebierać wśród dziesięciu hoteli ulubiony hotel Polanica Zdrój (przeczytaj więcej). Z początkiem XX w. kurort "przeżywa" swoje "złote czasy". Wskutek skutecznej reklamy wyjazdy do Polanicy-Zdrój zrobiły się ogromnie modne. W 1933 r. zostaje opublikowany informator w języku polskim dla kuracjuszy. Podobna sytuacja trwała aż do Drugiej Wojny. Kurort zyskał międzynarodową sławę. Po II Wojnie miejscowość uzyskała prawa miejskie.

Z przyjemnością zalecamy te informacje do poczytania. Znajdziesz tutaj wiele cennych wskazówek, jakie warto wprowadzić w swoim życiu.Dzisiaj Polanica-Zdrój proponuje turyście nieźle rozwiniętą sieć tras turystyki pieszej. Możemy chodząc nimi podziwiać drzewa świerkowe jak też młodsze, zasadzone celowo lasy bukowe. Z uwagi na lokalizację w Kotlinie Kłodzkiej, Polanica-Zdrój jest wyśmienitym miejscem dla wypoczynku tak weekendowego jak też letniego. Gościem kurortu była m.in. pani Maria Dąbrowska.

Pozostałe artykuły

Na co zwrócić uwagę organizując konferencje? Co jest ważne, aby konferencja się udała?

sala konferencyjna
Przygotowane przez: l4red0
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Wybór sali na konferencję nie powinien być przypadkowy, podstawą jest, by pomieściła ona wszystkich zaproszonych gości. Hotele zapewniają często salę na maksymalnie trzydzieści-pięćdziesiąt osób, są natomiast i takie sale, w jakich zmieści się aż parę tysięcy ludzi.


Klimat podgórski jest szczególnie sprzyjający tym z nas którzy usiłują rzucić palenie lub borykają się ze schorzeniami układu oddechowo. Warto zatem planując letnie wojaże wpisać w wyszukiwarkę frazę: hotel Polanica Zdrój. Interesujące jest to, że kurort jest prekursorem w sferze chirurgii plastycznej. Stanął tu pierwszy w Naszym kraju szpital o tejże specjalności (tu oferta hotelu w Polanicy Zdrój).

Kolejną nowinką - tym razem językową - jest spór językowy dotyczący nazwy tejże miejscowości. Do 1925 r. niemiecka nazwa osady pisana była z błędem ortograficznym "Zdrój-Polanica", odwrotnie niż jest to powszechnie przyjęte.
20/06/02, 08:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.