Zarobiłeś pokaźną sumę pieniędzy i chcesz je gdzieś ulokować?

Udało ci się zaoszczędzić pokaźną kwotę pieniędzy? Kupiłeś zwycięski kupon w Totolotku? A może masz wielkie zarobki? Przeciętne oferty banką nie są dla ciebie. Sporo banków (w tym też i te z naszego państwa) robi ofertę indywidualną dla zamożnych klientów – po angielsku zwie się to private banking.

Kredyt w gotówce
Przygotowane przez: Arek Olek
Na podstawie: http://www.flickr.com
Omówmy podstawowe cechy takiej oferty. Primo, bankowość prywatna wyróżnia się indywidualnym podejściem do kontrahenta. Każdym posiadaczem rachunku tego typu zajmuje się fachowiec, który jest odpowiedzialny za znalezienie najlepszych opcji. Warto to podkreślić – osoba, która dysponuje sporymi aktywami (najczęściej powyżej 1000 000 zł), wybiera specjalnie pod nią skonstruowane oferty. W erze kryzysu, gdy banki cierpią na zmniejszone wpływy do skarbców, klient pragnący włożyć spore kwoty jest na wagę złota. Z tej przyczyny taka osoba ma udostępnione o niebo lepsze warunki niż szary osobnik, posiadający konto ROR.

Po drugie, bankowość prywatna daje wsparcie przy inwestowaniu zgromadzonych środków. To jasne, że nie warto trzymać na dnie konta wielkich sum, lepszym wyjściem jest wybranie jakiejś opcji, by te pieniądze pomnożyć. Specjalista, który jest przydzielony do kompleksowej usługi bogatego klienta, może pomóc przy nabywaniu obligacji na giełdzie. Wiele instytucji finansowych posiada w ofercie również asystę przy innych rodzajach pomnażania pieniędzy. Trafnym przykładem jest inwestowanie w budynki.

Po trzecie, private banking (zobacz np.: ) to wygodna rzecz. Każdy klient dostaje pewność, że jego środki są bezpieczne i że może w każdym momencie dostać wsparcie. Firmy bardzo cenią zasobnych klientów, więc można oczekiwać wysokiej jakości pomocy.

Więcej danych na temat private bankingu otrzymasz, gdy osobiście udasz się do konkretnego banku. Należy pamiętać, że bankowość prywatna opiera się na indywidualnym podejściu, więc wielu informacji nie przeczytasz w ulotkach reklamowych bądź na stronach WWW.
20/06/08, 07:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.