Podróżowanie w minionych czasach i dzisiaj

Człowiek od wielu wieków miał nader dużo zamiarów. Zmieniały się one niczym kolory w kalejdoskopie czy to ze względów subiektywnych, lub także obiektywnych. Jeden zostawał jednak w życiu człowieka na zawsze - praca. Zarówno dawno, jak i obecnie, wytwórczość ma głównie finał zarobkowy, a finanse są ludziom potrzebne do godnego egzystowania. Ludzie pracujący mają uprawnienie do urlopu. Ogromną grupę z nich stanowią Ci, jakich stać na o wiele droższe od lokalnych, wyprawy zagraniczne. Zmiana systemu społeczno - gospodarczego, która miała miejsce na terenie Polski w roku 1989 miała znaczący wpływ na rozwój turystyki.
wakacje nad morzem
Przygotowane przez: Jon Bunting
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zanim ta data nastąpiła realnie niewykonalne były, na przykład wakacje na Wyspach Kanaryjskich czy także w Egipcie. Ciężko było otrzymać sam paszport, ażeby zdołać przejść granicę PRL, a co dopiero wyprawy do gorących krajów. Po tej dacie system kapitalistyczny sprawił, że zaczęły powstawać biura podróży, oferujące swoim klientom liczne wyprawy, rozlicznego rodzaju formy spędzenia wakacji oraz urlopów. W propozycjach biur podróży odnaleźć można sugestie dla aktywnych, przykładowo wyjazd na narty do Alp, lecz także coś dla ludzi lubiących bierny odpoczynek, np. wczasy na Gran Canaria (szczegóły tu na ) i wylegiwanie się na jej plażach. Oczywiście nie można rzec, że za czasów Polski Ludowej ludzie wcale nie podróżowali. Decydujące jednakże kierunki dawnych wycieczek kierowały do Rosji albo innych republik socjalistycznych.

Pozostałe artykuły

Znakomite propozycje biura podróży

All inclusive wakacje
Na podstawie: iiimillenium.pl
Podróżowanie po interesujących, choć niekoniecznie odległych krajach gwarantuje odkrywanie niepoznanych dotychczas miejsc. Wyjątkowość każdej wycieczki ma niemałe znaczenie i to właśnie pokazuje ogromne spektrum możliwości. Nauka poprzez wyjazdy jest najistotniejszą formą poznawania świata. Mówi o tym biuro podróży z wyjątkowo rozbudowaną ofertą. Dzięki profesjonalnej pomocy specjalistów możemy trafić na wycieczki na świetnym poziomie. Stuprocentowe rozumienie potrzeb każdego z klientów jest bezcenne!


Jak dawniej tak i współcześnie wycieczka cudzoziemska wiąże się ze względnie dużym kosztem. Wydatek takich wycieczek waha się na ogół w wysokich kwotach co przy aktualnych przeciętnych dochodach naszych rodaków, cenach oraz pułapie gospodarki jest pokaźną kwotą. Bardziej błyskotliwy obywatel naszego kraju może sobie jednakże pozwolić na wycieczki zagraniczne, korzystając z usługi last minute. Ileż to razy przechodząc blisko siedzib biur podróży omijamy zaklejone interesującymi ofertami tablice, które barwnymi reklamami zachęcają nas do odjazdu last minute (zobacz: tajlandia last minute) na Teneryfę, itp.

Oczywistym jest fakt, iż wszelki człowiek pragnąłby wyjechać na ciepłą wysepkę, zwłaszcza gdy za oknem panują iście surowe warunki. To naturalnie wtedy, biura podróży bombardują klientów ofertami wyjazdów last minute. Najczęstsze kierunki zimowych wyjazdów to aktualni wyspy, jakie wchodzą w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich - Lanzarote last minute, czy też należąca do Hiszpanii - Fuerteventura last minute.

Ten artykuł posiada niezwykle interesującą treść, lecz odszukaj serwis, który zawiera podobne informacje. Także na pewno będą niesamowicie zajmujące.

Trzeba zadać sobie pytanie - czy warto podróżować ? Jeśli tak - to kiedy i gdzie ? Odpowiedniej zimą czy latem?
20/06/05, 08:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.