PIT
podatki
Przygotowane przez: David Besnette
Na podstawie: http://www.flickr.com

Rozliczenie PIT 2016 / 2017

Kolejki w urzędach pocztowych i skarbowych pod koniec kwietnia mogą konsternować. Jest sposób, aby jej uniknąć.
sklep
Przygotowane przez: Ajay Suresh
Na podstawie: http://www.flickr.com

Ile warto wiedzieć kiedy chcemy założyć swój sklep?

Nie da się zataić faktu, że branża handlowa stanowi miejsce zatrudnienia sporej części naszego społeczeństwa. To właśnie ona wytwarza bowiem sporą część naszego dochodu krajowego. Należy przyznać, że sprzedaż to czynność, z którą mamy do czynienia codziennie. Przykładem mogą być już chociażby skromne sklepy spożywcze, gdzie zaopatrujemy się w żywność. Mimo iż pozornie mogłoby się to wydawać proste zadanie, to jednak kierowanie działalności w handlu detalicznym jest zastrzeżone licznymi obowiązkami, jakie musimy spełniać. Jeżeli z naszej strony nie przypilnujemy wszelkich wymaganych szczegółów, to możemy narazić się na spore nieprzyjemności ze strony kontroli handlowej.
kalkulator obok monet
Przygotowane przez: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com

Za zaległe spłaty dopłacimy ZUSowi, komu opłaca się podatek liniowy - czyli coraz bliżej rozliczenia

Kolejny koniec roku wiąże się z przygotowywaniem przez pracodawców zeznań podatkowych. Odbywane przez nas stosunki pracy za cały rok zostaną wkrótce zestawione na egzemplarzach PIT. Jakie kroki należy poczynić przy regulacji niedociągnięć finansowych? Jakie są przeliczniki mówiące o tym ile powinny wynieść nas odsetki od zaległości ZUS? Kto skorzysta z możliwości podatku liniowego?
rozliczenia
Na podstawie: pixabay.com

Jak ułatwić sobie sprawę rozliczenia podatkowego w nadchodzącym roku?

Wymóg dorocznego składania deklaracji fiskalnej jest dla mnóstwa Polaków wielkim utrapieniem. Przygotowanie prawidłowo wykonanego formularza kojarzy się z wielkimi trudnościami i pokaźną ilością korekt. Jest jednak wyjątkowo łatwy sposób, żeby sobie to usprawnić.
obliczanie podatków
Przygotowane przez: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com

Najistotniejsze wiadomości na temat oddania 1 procenta z zeznania podatkowego.

Obecnie bez kłopotu można znaleźć najważniejsze wiadomości w temacie przekazywania jednego procenta z zeznania podatkowego, gdyż jest to temat omawiany nad wyraz często właśnie z uwagi na to, że w tym momencie wszyscy dokonują rozliczeń. Organizacje pozarządowe starają się w takim razie o to, aby robić wszystko, żeby otrzymać kwoty dzięki którym będą mieć szansę lepiej działać.
Rozliczanie podatków
Przygotowane przez: eFile.com
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czemu rozliczenie pitu online najdogodniejszym rozstrzygnięciem.

Osiągając pełnoletność niejeden pragnie o posiadaniu własnych pieniędzy. Natomiast, by to wykonać należy podjąć jakąś pracę. W owym czasie nie każdy startuje na wysokie stanowiska, ponieważ jeszcze nieliczni po osiągnięciu matury udają się na studia. Więc kolejny grosz jest doskonałym strzałem w dziesiątkę.

Elektroniczne wypełnianie deklaracji podatkowej- to łatwiejsze niż myślisz

Elektroniczne rozliczanie oświadczenia podatkowego jest wyjątkowo banalne i zajmie ledwie kilka minut. Jeśli są, zatem Państwo znużeni zaprzepaszczaniem swojego drogocennego czasu w kolejce na poczcie albo w ”skarbówce”, serdecznie namawiamy do bliższego zapoznania się z działaniem naszego programu i do uzupełnienia deklaracji internetowej.
portal podatkowy
Przygotowane przez: swimboy1

Masz swoją działalność? Pomyśl o zadeklarowaniu podatku

Pierwszy kwartał nowego roku to trudny okres dla osób posiadających swoje działalności. Gdyż wtenczas przychodzi pora na zapłacenie podatków od ubiegłorocznych przychodów. Wielu menadżerów bowiem rozlicza się raz w roku, dlatego jest to dla nich duży ubytek finansowy. Jeśli sam posiadasz swój osobisty interes, pamiętaj aby właściwie wykonać deklarację podatkową. Bowiem jeśli ukryjemy przychody, nawet bezwiednie, w razie kontroli czeka nas ogromna grzywna.
dokumenty w przegródkach
Przygotowane przez: Ian Lamont
Na podstawie: http://www.flickr.com

PIT – jak uzupełnić go szybko, sprawnie i bez bólu? Jak sprawić, by nie stał się to koszmarem? Gdzie poszukiwać pomocy?

Biurokracja, różnorakie sprawy papierkowe – w zasadzie każdego z nas spotyka to w życiu. Wiele osób za tym nie przepada. Najwięcej papierologii mają rzecz jasna przedsiębiorcy, którzy ciągle muszą coś uzupełniać, wciąż coś rozliczać. Ale również zwyczajni ludzie chociaż raz do roku muszą rozliczyć PIT.
fundusze inwestycyjne dla firm
Przygotowane przez: Roberto Nieves
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czym wyróżniają się fundusze inwestycyjne?

Fundusze inwestycyjne deklarują w swoim statucie (i nierzadko także w nazwie) w jakie finansowe instrumenty będą inwestować. Wybór tych instrumentów jest bardzo istotny - wpływa na potencjalny zysk, jaki fundusz ma szansę wypracować oraz na ryzyko, jakie wiąże się z inwestycją w dany fundusz.


Czym wyróżniają się fundusze inwestycyjne?

W nawiązaniu do powyższego inwestor przed wyborem konkretnego funduszu powinien poznać polITykę funduszu - w które instrumenty inwestuje, zbadać potencjalny zysk oraz ryzyko, dobrać dla siebie najbardziej odpowiedni fundusz bądź portfel funduszy.
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.