PIT
portal podatkowy
Przygotowane przez: swimboy1

Masz swoją działalność? Pomyśl o zadeklarowaniu podatku

Pierwszy kwartał nowego roku to ciężki okres dla osób mających swoje firmy. Gdyż wtenczas przychodzi czas na opłacenie podatków od ubiegłorocznych przychodów. Wielu przedsiębiorców bowiem rozlicza się raz w roku, dlatego jest to dla nich duży cios finansowy. Jeśli sam prowadzisz swój osobisty biznes, pamiętaj aby właściwie wykonać deklarację podatkową. Gdyż jeśli ukryjemy przychody, nawet nienaumyślnie, w razie kontroli czeka nas spora grzywna.
napis na plaży pomoc
Przygotowane przez: blu-news.org
Na podstawie: http://www.flickr.com

Pomagać da się też bez wydawania własnych pieniędzy

Pełnoletni mieszkańcy Polski muszą raz do roku wysłać do skarbówki swoje rozliczenie podatkowe. To najzupełniej jasne, że trzeba płacić podatki, w żadnym razie nie spóźnić się z rozliczeniami. Potem będziemy mieli spore nieprzyjemności. I właśnie dlatego należy bardzo uważać! Należy także pomagać innym ludziom - trudno sądzić inaczej. Choć na co dzień bardzo często nie wiemy jak pomóc innym, a jeszcze oprócz tego nie posiadamy wielu wolnych pieniędzy, to prawda jest taka, że pit opp powoduje, iż możemy pomóc bliźnim bez najmniejszego szastania forsą!
pit2016
Przygotowane przez: Yasna Communications
Na podstawie: Yasna Communications

Czy dysponujemy już program do wykonywania rozliczeń pit 2017?

Warto wykorzystywać z przetestowanych programów, zatem gdy mamy taki z którego już używaliśmy oraz jesteśmy z niego zadowoleni, to potrzeba ciągle z niego wykorzystywać.
rozlicz pit online
Przygotowane przez: Shin'ichiro SUZUKI
Na podstawie: http://www.flickr.com

Niedługo nadejdzie nie bardzo lubiany przez nas okres - będziemy musieli wypisać formularz PIT dla Skarbówki

Jeszcze jakiś czas temu okres wypełniania PIT-u kojarzył się wszystkim z szalenie długimi ogonkami w Skarbówce i z poddenerwowaniem wszystkich podatników.
Rozliczenia PIT przez internet
Przygotowane przez: U.S. Department of Agriculture
Na podstawie: http://www.flickr.com

Pity nie powinny okazać się być skomplikowane

Gdy jeszcze nie wyszukaliśmy programu, który byłby dla nas właściwie przystępny i logiczny, to za chwilę będziemy mieli możliwość, spróbować kolejnej oferty.
rozlicz pit 2016 online
Przygotowane przez: Dirk Tussing
Na podstawie: http://www.flickr.com

Rozliczanie deklaracji podatkowej za 2016 rok przy pomocy narzędzi internetowych

Powiększające się kolejki przed Urzędami Skarbowymi w okresie poprzedzającym ostatni moment przedłożenia deklaracji podatkowej z roku na rok wydają się wydłużać.


Rozliczanie deklaracji podatkowej za 2016 rok przy pomocy narzędzi internetowych

Petenci od wielu lat wykazują tendencję do odkładania kwestii związanych z PIT na ostatni moment – w efekcie okres rozliczeniowy jest dla wielu o wiele bardziej kłopotliwy niż powinien.
rachunki

Jeżeli chcemy mieć dobrze rozliczony pit, to warto być na bieżąco ze zmianami w przepisach

Składanie zeznania podatkowego zdecydowanie nie jest przyjemną formalnością. Przepisy zmieniają się praktycznie co roku, więc nadążanie za nimi jest bardzo uciążliwe. Jednak w Necie odnajdziemy mnóstwo użytecznych porad, które znacznie ułatwią nam bezbłędne uzupełnianie zeznania.


Jeżeli chcemy mieć dobrze rozliczony pit, to warto być na bieżąco ze zmianami w przepisach

Jeżeli już dzisiaj rozmyślamy o tym, iż za parę miesięcy będziemy musieli rozliczać pit2017, to opłaca się być na czasie z przepisami.
program do rozliczenia pit 2016
Przygotowane przez: John Hickey-Fry
Na podstawie: http://www.flickr.com

Aplikacje do rozliczenia podatku

Już od paru lat wszyscy płacący podatki mogą korzystać ze szczególnych oprogramowań, jakie bez najmniejszych problemów pozwolą na pewne rozliczenie się z fiskusem.


Aplikacje do rozliczenia podatku

Program do rozliczenia PIT 2016 rejestruje dane tylko na komputerze eksploatatora, toteż mamy pewność, że nasze dane nie dotrą w niepowołane ręce.
podatek
Przygotowane przez: GotCredit
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak składać pit 28? Jakiego typu zasady trzeba znać? Co jest najbardziej istotne w okresie rozliczenia tego rodzaju deklaracji?

Czy wiadomym jest do czego przydaje się pit 28 i jak go należy wypełniać? Dużo ludzi każdego roku musi go wypełniać, lecz nie każdy wie, jak to zrobić. Nasz poradnik wszelkie wątpliwości.
liczenie podatku
Przygotowane przez: Anka Albrecht
Na podstawie: http://www.flickr.com

Każdy właściciel działalności winien posiadać wiedzę jak dokonać tego typu rzeczy, jak rejestracja VAT

Jak pokazują statystyki teraz jeszcze więcej osób determinuje się nie na pracowanie u kogoś innego, kto będzie nam płacił tego typu honorarium, jakie będzie chciał, ale zamierza założyć osobistą działalność, która zagwarantuje podtrzymanie nie tylko jemu samemu, ale również całej jego familii.
Jest to na pewno bardzo odważny krok, ale również nadzwyczaj intrygujący, ponieważ może przykładowo kierować do własnego rozwoju i zarabiania naprawdę nadzwyczaj dużej kwoty pieniędzy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.