Podatek
podatek
Przygotowane przez: GotCredit
Na podstawie: http://www.flickr.com

Typy podatku PIT, które oblicza najwięcej mieszkańców naszej ojczyzny

Podatek PIT nazywany też dochodowym, z pewnością jest jednym z najczęstszych rzeczy, które widzimy w wyobraźni, kiedy słyszymy słowo podatek. Nic w tym dziwnego, gdyż jako jeden z niewielu zobowiązań leży on po stronie pracownika, a nie pracodawcy. Jednak mało kto wie, iż typów PITu jest całkiem sporo, z powodu tego że ludzie posiadają możliwość pobierania dochodów z przeróżnych źródeł i inicjatyw gospodarczych.
kalkulator obok monet
Przygotowane przez: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com

Za zaległe spłaty dopłacimy ZUSowi, komu opłaca się podatek liniowy - czyli coraz bliżej rozliczenia

Kolejny koniec roku wiąże się z przygotowywaniem przez pracodawców zeznań podatkowych. Odbywane przez nas stosunki pracy za cały rok zostaną wkrótce zestawione na egzemplarzach PIT. Jakie kroki należy poczynić przy regulacji niedociągnięć finansowych? Jakie są przeliczniki mówiące o tym ile powinny wynieść nas odsetki od zaległości ZUS? Kto skorzysta z możliwości podatku liniowego?
aerykańskie monety
Przygotowane przez: Paula Lively
Na podstawie: http://www.flickr.com

Dlaczego przy rozliczeniu PIT warto podarować 1% dla opp?

Od 1 stycznia 2004 r. postaci płacące podatek dochodowy od osób fizycznych mogą w zeznaniu jednorocznym pomniejszyć należny podatek o sumę przekazaną na poczet organizacji pożytku publicznego, aczkolwiek nie sporzej niż do wielkości 1% należnego podatku. Jest to niesłychanie prosty krok do pomocy organizacjom.
Uśmiechnięta kobieta z laptopem
Przygotowane przez: mosaic36
Na podstawie: http://www.flickr.com

Pit o numerze 36 - czyli, PIT który jest przeznaczony dla działalności gospodarczej

Czyim zadaniem na dwa tysiące siedemnasty rok bywa wypełnienie PIT-u o numerze trzydzieści sześć? Ile wynosi dla tych konkretnych person skala podatkowa? Kto nie jest zobligowany do uzupełnienia akurat tego PIT-u, mimo szefowania działalności gospodarczej? To wszyściutko i jeszcze bardziej dużo nie posiadając najbardziej małego problemiku odnajdziesz w środku naszego nowego - świeżo wydzierganego - felietoniku!
obliczenia finansowe
Przygotowane przez: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com

Zalety korzystania z usług biura rachunkowego

W dzisiejszych czasach bardzo dużo osób prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą oraz mające małe firmy zatrudniające do kilku pracowników, decyduje się na skorzystanie z pomocy biur rachunkowych. Spora konkurencja sprawia, że usługi oferowane przez biura są na coraz wyższym poziomie. Klienci zdecydowanie mają szeroki wybór.
pit
Przygotowane przez: Lucas Hayas
Na podstawie: http://www.flickr.com

Co warto zrobić, aby bezproblemowo a także bezbłędnie wypełnić coroczne zeznanie podatkowe PIT?

Oczywistą sprawą jest że, każda osoba legalnie zatrudniona na terenie Rzeczypospolitej posiada obowiązek złożyć coroczne zeznanie podatkowe PIT. Niezależnie od kwoty dochodu, niezbędne jest odprowadzenie przez pracodawcę, czy też osobę prowadzącą własną firmę podatku na rzecz państwa. Tego typu zeznanie jest składane co rok w urzędzie skarbowym, dotychczas najczęściej w formie papierowej, choć w tej chwili wiele urzędów daje możliwość złożenia takowego dokumentu w postaci elektronicznej co znacząco jest w stanie przyśpieszyć czas jaki nas dzieli od otrzymania zwrotu podatku, jeśli oczywiście takowy nam przysługuje.
biuro
Przygotowane przez: foam
Na podstawie: http://www.flickr.com

W jaki sposób odszukać najbardziej odpowiednie biuro rachunkowe we stolicy Dolnego Śląska?

Biura rachunkowe specjalizują się w obszarze finansów i rachunkowości. Prowadząc firmę nie zawsze nie mamy pojęcia o sprawach związanych z finansami. Warto więc pozostawić ten obszar fachowcom.

Jakim zakresem usług zajmuje się opisywane miejsce oraz jak odnaleźć najlepsze z nich?
podatek
Przygotowane przez: GotCredit
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak składać pit 28? Jakiego typu zasady trzeba znać? Co jest najbardziej istotne w okresie rozliczenia tego rodzaju deklaracji?

Czy wiadomym jest do jakich spraw przydaje się pit 28 i jak go powinniśmy wypełnić? Wiele osób każdego roku powinien go wypełniać, ale nie każdy wie, jak to zrobić. Nasz poradnik różne wątpliwości.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.