Praca
firma
Przygotowane przez: Cancillería del Ecuador
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak najlepiej się wziąć za szukanie nowej pracy, jak korzystać z serwisów internetowych.

Konieczność zmiany pracy jest najczęściej dużym wydarzeniem w życiu wielu osób z nas, niektórzy będą wręcz porównywać pojawiający się przy tym poziom stresu z weselem. Jednak niekiedy nie ma będzie innego wyjścia, jak zdecydowanie się na coś takiego i zaczęcie poszukiwań. Nawet w największych miastach, takich jak Kraków, Wrocław czy Warszawa należy się liczyć z tym, że nieco czasu będzie trzeba stracić na poszukiwania, a tym bardziej jeżeli się mieszka w niewielkim miasteczku. Jednym ze bardziej skutecznych sposobów na znalezienie pracy jest polecenie przez znajomego, właściciele firm bardzo chętnie korzystają z takiego rozwiązania. Z tego też powodu w pierwszej kolejności należy dowiedzieć się, czy ktoś nie będzie potrzebował pracownika, tym sposobem można dostać naprawdę dobrą posadę. Jeśli jednak nic nie uda się znaleźć, to kolejnym etapem powinno być przeglądanie ogłoszeń. Oferty pracy monter instalacji sanitarnych publikowane są w różnych miejscach. Jeszcze do niedawna najpopularniejsza była prasa, lecz w ostatnich latach coraz większą rolę zaczyna odgrywać internet. Szukasz zatrudnienia jako monter instalacji sanitarnych?
rozmowa kwalifikacyjna
Przygotowane przez: JZO,
Na podstawie: JZO,

Rozmowa w sprawie pracy – czego możesz się spodziewać i jak się przygotować?

Każdy dojrzały, pracujący zawodowo człowiek, chociaż raz w życiu uczestniczy w rozmowie w sprawie pracy. Jest to przeżycie bardzo stresujące i łatwo popełnić błąd, który może zniweczyć nasze szanse na wymarzoną posadę. Co zrobić, by dobrze zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej?
wyniki
Na podstawie: pixabay.com

Na jakie okoliczności musisz być przygotowany jeżeli chciałbyś pracować za granicą?

Jeżeli zdecydujemy się na pracę poza Polską, musimy być przygotowani, że będzie to duże wyzwanie. Dzisiaj, gdy posiadamy dostęp do różnorodnych form zatrudnienia, dobranie najlepszej oferty może być bardzo trudne.


Na jakie okoliczności musisz być przygotowany jeżeli chciałbyś pracować za granicą?

Jeżeli interesuje Cię praca za granicą bezpośrednio u zagranicznego pracodawcy, to powinieneś być przygotowany na dużą ilość formalności, które będziesz musiał załatwiać samodzielnie.
sala
Przygotowane przez: World Trade Organization
Na podstawie: http://www.flickr.com

Trójmiasto świetnie sprawdzi się przy zorganizowania konferencji. Dowiedz się, czemu tak jest!

W Polsce coraz częściej organizuje się konferencje i spotkania o różnym charakterze. Generują one konieczność wyszukanie odpowiedniego obiektu i zapewnienia zaproszonym gościom jak najlepszych warunków. Pomyślnie nie brakuje obiektów i auli spełniających wysokie standardy i pozwalających na organizację wydarzeń na naprawdę wysokim poziomie.
prawnik
Przygotowane przez: Kevin Napper
Na podstawie: http://www.flickr.com

W jaki sposób chronić własność? Jakie istnieją regulacje, mogące tutaj pomóc? Co warto o nich wiedzieć?

Własność to dla dużej grupy ludzi najwyższa wartość, jaką trzeba chronić bez względu na wszystko. Niestety czasami nie jest to tak łatwe, więc tylko walka nie jest jedynym wyjściem. Na szczęście istnieją regulacja prawne, które to opisują i określają, na jakiej zasadzie używany jest dany materiał, tekst albo też film. Dzięki temu możemy określić czym jest własność, jak jest chroniona, jakim prawem i jakimi przepisami. To powoduje, iż możemy mieć większe poczucie bezpieczeństwa.
Uczelnia wyższa
Przygotowane przez: Tim Regan
Na podstawie: http://www.flickr.com

Który kierunek studiów powinno się dzisiaj wybrać?

Nie da się ukryć faktu, że edukacja stanowi niezmiernie istotny element naszego życia. Duża część z nas stara się za wszelaką cenę uzyskać jak najlepsze wykształcenie, dzięki któremu będzie w stanie być atrakcyjnym pracownikiem na rynku pracy. Statystyki jednoznacznie bowiem pokazują, że posiadanie wyższego wykształcenia związane jest z uzyskiwaniem przez nas dużego dochodu, co naturalnie przekłada się na postać naszego życia.
Biznes
Przygotowane przez: KamiPhuc
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jakie są metody, aby kontrolować podwładnych?

Jeśli chcesz zachęcić swoich pracowników do wytężonej pracy, wtedy powinieneś pomyśleć nad tym, w jaki sposób nakłonić ich do poświęcania jeszcze większej ilości czasu na pracę. Jeżeli zatrudniasz głównie pracowników biurowych, wtedy bez wątpienia powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, że wiele czasu w ciągu dnia przeznaczają oni nie na pracę, ale na odpoczynek.
rejestracja znaków towarowych a nieuczciwa konkurencja
Przygotowane przez: itupictures
Na podstawie: http://www.flickr.com

Zawód rzecznika patentowego

Prawdopodobnie każdy z nas ma przynajmniej niewielkie pojęcie o tym, czym jest patent i w jakich sytuacjach warto ubiegać się o coś takiego. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że niekoniecznie musi on dotyczyć dowolnych ogromnych odkryć w konkretnych dziedzinach – dość powszechnie kojarzy się to praktycznie tylko z takimi rzeczami. W rzeczywistości patenty można również dostać w wielu innych przypadkach, takich jak przykładowo opracowanie swego oryginalnego produktu albo też różnych rozwiązań w dziedzinie szeroko rozumianej technologii.
Gaśnica
Przygotowane przez: Pratheesh Prakash
Na podstawie: http://www.flickr.com

Na ogół dyskredytowana sprawa w zakładach pracy - kilka informacji o BHP

Znaczna część naszego społeczeństwa bez wątpliwości na co dzień pracuje we wszelkiego rodzaju fabrykach. Statystki bowiem niesłychanie jasno pokazują nam, że zdecydowanie największy odsetek zatrudnienia nasze społeczeństwo po wielokroć znajduje właśnie w tej branży. Taki stan rzeczy na pewno niesie za sobą pozytywne, ale także niejednokrotnie negatywne aspekty. W tym miejscu mowa przede wszystkim o aspektach bezpieczeństwa, które niestety niejednokrotnie nie są szanowane przez naszych pracodawców. Na szczęście w naszym kraju istnieją niezmiernie restrykcyjne przepisy, dzięki którym pracownicy niewątpliwie będą posiadać zagwarantowane swoje podstawowe prawa.
rachunki
Przygotowane przez: miguelb
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jakie kwalifikacje ma obowiązek przyswoić sobie początkujący biznesmen?

Każdy z nas wyszukuje dobrych sposobów na osiąganie sporych zysków finansowych, które uzyskiwane będą przez nas w związku z pełnieniem obowiązków w pracy. W najwyższym stopniu znaną metodą w tym miejscu wydaje się być prowadzenie osobistej aktywności gospodarczej.
1 2 3 4
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.