Kiedy składa się pit 37? Kto musi złożyć takie rozliczenie podatkowe? Kto nie rozlicza się przy pomocy takiego pitu?

Rozliczanie się z fiskusem to rzecz nieunikniona. Składane co roku pity w urzędzie skarbowym są obowiązkiem, dlatego dobrze jest posiadać trochę wiedzy, by bardziej być zorientowanym w temacie


zakład
Przygotowane przez: Times Square Public Relations
Jednym z najczęściej używanych pitów jest pit 37. Większość osób składa tego typu deklarację podatkową. Mowa o osobach, jakie pozostają w stosunku pracy. Tak samo sytuacja ma się z osobami, jakie są na świadczeniach przedemerytalnych. Oprócz tego pit 37 muszą składać również ci, którzy mają rentę lub są na emeryturze, przyjmują stypendium lub też posiadają zasiłek (zobacz umowa na zlecenie). Też tego typu druku używają takie osoby, jakie pracują na umowę zlecenie, jak również ci, którzy mają wynagrodzenie za prawa autorskie.


Natomiast, nie można rozliczać się za pomocą pit 37, jeżeli prowadzimy działalność pozarolniczą. Oprócz tego osoby, które chcą wykazać na tym samym picie dochody małoletnich dzieci, także nie mogą z tego typu pitu skorzystać. Jeśli będziemy chcieli rozliczyć rok 2016, to trzeba skorzystać z dokumentów pity 2017. Istotne, aby korzystać z bieżących wersji dokumentów. Trzeba zdążyć ze składaniem dokumentów do drugiego maja 2017 roku. Więcej o tym: odnośnik www.


Gdy nie jesteśmy w stanie zabrać się za przygotowanie tego typu dokumentu, to trzeba pamiętać o tym, że nie złożenie tego typu deklaracji wiąże się z konsekwencjami finansowymi. Możemy zapłacić karę pieniężną za nie spełnienie obowiązku podatkowego. Z tego względu lepiej nie czekać na ostatnią chwilę, by złożyć pity 2017.

Na pewno przyda Ci się istotna witryna (http://demostenes.com.pl/jezyki/) ze szczegółami, które tyczą się opisanego tutaj wpisu. Nie czekaj zatem i wejdź w umieszczony niżej link.

Tu więcej: .


. Szczególnie, iż jeśli składamy dokument już w urzędzie albo też wysyłając drogą pocztową, to możemy oczekiwać wszędzie wielkich kolejek. Dlatego szkoda naszego czasu oraz lepiej rozliczyć się wcześniej.
20/08/25, 07:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.