PIT 2016. Dochody małoletnich dzieci. Jak rozliczyć oraz kiedy złożyć osobną deklarację?

Pozostały 2 miesiące na rozrachunek z fiskusem. Obowiązek podatkowy nie ominie także małoletnich.


W tym wypadku to rodzice muszą zadbać o przygotowanie deklaracji. W niektórych przypadkach powinni doliczyć dochody dzieci do własnych środków.


oferty
Przygotowane przez: Tom Woodward
Na podstawie: http://www.flickr.com


Drugim razem, złożą w ich imieniu oddzielny PIT. Zadanie uwzględnienia przychodów małoletnich dzieci w swoich należy zarówno do rodziców biologicznych, jak i przysposabiających. Uczynią to jednak pod warunkiem, iż mają prawo do rozporządzania dobrobytem potomków. Idzie o pieniążki otrzymane przez osoby niepełnoletnie, które nie skończyły jeszcze osiemnastego roku życia. Rodzice muszą wykazać na rocznym PIT-cie zyski pochodzące przede wszystkim z renty, z pieniężnych kapitałów, a także z najmu, jeśli mają prawo (zobacz również radca prawny wrocław) pobierać zyski z tego tytułu. To jednak nie wszystko. W deklaracji doliczą także wynagrodzenie po zmarłym rodzicu bądź dochód uzyskany w ramach tantiem z praw autorskich.


darmowy program pit 2016
Przygotowane przez: Andrea Travillian
Na podstawie: http://www.flickr.com


Pozostałe artykuły

Rozliczenie PIT 2016 / 2017

rozliczenie pit online 2017
Przygotowane przez: superscheeli
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie musisz już dłużej korzystać z posług biura rachunkowego, aby dobrze wypełnić PIT. Aplikacje on-line kroczek po kroczku przeprowadzą cię przez konkretny formularz.


Dochodów dziecka nie dołączą rodzice pozbawieni kierownictwa nad jego majątkiem, osoby bez władzy rodzicielskiej, rodziny zastępcze, a nawet prawni opiekunowie (na przykład dziadkowie), jacy zostali zobowiązani do wychowywania poprzez wyrok sądu np. po śmierci rodziców. W owych sytuacjach dostarczą osobne PIT-y w imieniu własnych podopiecznych. Czasami, decydujące znaczenie ma także typ dochodów. Niektórych, co do reguły, nie można wziąć pod uwagę w zeznaniu podatkowym rodziców.


Przynależą do nich: płace, jakie są efektem zadań realizowanych na podstawie umowy o pracę albo zajęć prowadzonych na podstawie umów cywilno-prawnych, zyski osiągane z innego rodzaju działań, na przykład z działalności gospodarczej, ze sprzedaży waluty obcej. W wymienionych sytuacjach rodziciel wypełnia w imieniu dziecka właściwą deklarację. W internecie bez problemu znajdziesz darmowy program (sprawdź jakie programy oferuje reset2 wrocław) pit 2016.
21/07/13, 08:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.