Niedługo nadejdzie nie bardzo lubiany przez nas okres - będziemy musieli wypisać formularz PIT dla Skarbówki

Jeszcze jakiś czas temu moment wypełniania PIT-u kojarzył się Polakom z okropnie długimi kolejkami w urzędach i z poddenerwowaniem wszystkich podatników.


kancelaria
Przygotowane przez: hierher
Na podstawie: http://www.flickr.com


Dzięki Bogu jakiś czas temu umożliwiono wysyłanie rozliczenia online. Skorzystało z tej możliwości wiele osób, w głównej mierze młodych. Było to przyczyną tego, że kolejki niezwykle się zmniejszyły.


rozlicz pit online
Przygotowane przez: Shin'ichiro SUZUKI
Na podstawie: http://www.flickr.com


rozliczenie PIT online jest niezwykle łatwą sprawą. Dlatego ludzie, którzy nie lubią tego robić i stresują się, że coś źle policzą, powinni niezmiernie cieszyć się z takiego rozwiązania. Na rynku dostępne są programy, które możemy ściągnąć na swój laptop. Pomogą nam one wszystko dokładnie policzyć, podkreślą rubryki, które musimy wypełnić i co najciekawsze - podpowiedzą co oraz gdzie trzeba wpisać. Nawet jeżeli zrobimy jakiś błąd - nic strasznego. Zwyczajnie usuniemy wpisaną liczbę. W papierowym dokumencie nie ma takiej szansy. Musielibyśmy zacząć wypisywanie od nowa na kolejnym blankiecie.


Rozlicz PIT online, żeby uniknąć ogromnych kolejek do urzędnika w Urzędzie Skarbowym. Zamiast wyczekiwać długo w ciasnym pomieszczeniu, irytować się i oczekiwać na swoją kolej, lepiej swobodnie usiądź w fotelu, zaparz sobie gorącą czekoladę i zacznij wypełnianie poszczególnych pól. Rzecz jasna na początku możemy czuć się trochę zestresowani, ponieważ nie będziemy znać programu.


Pozostałe artykuły

Jak najlepiej wypełniać pit? Jakie są pomocne sposoby, z których wszyscy mogą korzystać?

Przyjaciele
Przygotowane przez: Maryland GovPics
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co roku wypełniamy deklarację podatkową. Jest to konieczne dla większości osób, choć ostatnimi czasy troszkę się to poprawiło, gdyż w niektórych sytuacjach to osoba, jaka nas zatrudnia musi o to zadbać


Jednak z upływem czasu będzie to dla nas prostsze. Są już ludzie, którym uzupełnienie PIT-u zajmuje nie więcej niż 10 minut i wcale ich to nie stresuje. Zatem do dzieła!
20/11/16, 08:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.