Podliczenie PIT 2016 / 2017 - czyli, co musisz wiedzieć o PIT-38 oraz portalu podatnika na ten konkretny (2017) roczek

W jakiego rodzaju przypadku rozliczamy się z deklaracji PIT numer 38 i co powinniśmy o tym wiedzieć? A co zrobić z portalem podatnika? Do jakich rzeczy się on naszym osobom może nadać? To wszystko oraz jeszcze bardziej dużo bez problemu znajdziesz w naszym dzisiejszym felietonie!


Wypełniając deklarację PIT, natrafiamy na jego różne numeracje.
pit 38
Przygotowane przez: Julian Partridge
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jednym z takiego typu numerów jest pit 38, który to jest powiązany z Kapitałami. Uzupełniamy go w wypadkach, gdy w minionym roku w odpłatny sposób zbyliśmy: udziały w spółkach posiadających osobowość prawną, innego rodzaju papierkach wartościowych, czy pożyczonych papierach wartościowych. Na dodatek, gdy posiadamy dochody z danego płatnie zbycia udziałów wewnątrz spółkach, czy też dokładnych realizacjach praw wynikających z papierów wartościowych.

Chcesz znaleźć coś innego na omawiany na tej stronie wątek? Kliknij ten link - ta wiarygodna strona bez wątpienia rzuci nowe światło.

Warto orientować się, że ten typ PIT-u uzupełniamy na zasadach osobistych - w żadnym wypadku z współmałżonkiem! te konkretny numerek deklaracji uzupełniamy również po dostanie PIT-u numer 8C, ale nawet jeśli go nie dostaniesz, musisz złożyć PIT-38, gdyż jego brak może zagrażać odpowiedzialnością karną.


Jeśli chodzi o portal podatnika, to jest on częścią Ministerstwa Finansów.

To przykuwający wzrok tekst, ale poza tym zobacz także inny podobny oraz w równym stopniu niebanalny wpis - my zalecamy to opracowanie (https://www.foliograf.pl/produkty-reklamowe/szyldy-przydrzwiowe/).

Napomknięty portal bywa połączony z przeróżnymi aplikacjami, w tym z programikiem E-Deklaracje, dzięki któremu to bez problemu uzupełnimy coroczne PIT-y, bez konieczności chodzenia co roczku do własnego Urzędu Skarbowego.
Wszystko czego musisz mieć to zarejestrować się w portalu, i będziesz miał dostęp do jego wszystkich funkcji, w tym bezpośrednia funkcję kontaktowania się z osobami "wyższego szczebla" powiązanego wraz z administracją publiczną.
19/10/08, 07:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.