Szanse, które mamy dzięki dzisiejszej technice

Gdy zbliża się czas rozliczeń PIT-ów na wiele osób pada cień strachu, bo który pit należy wypełnić i do kiedy go złożyć i czy ogółem muszą to zeznanie podatkowe ogarniać. Z tego powodu sporo osób idzie do księgowych, którzy dostają sporo tego typu zleceń.
Kalkulator i pieniądze
Przygotowane przez: Jacob Edward
Na podstawie: http://www.flickr.com
Okres rozliczeń to dla osób parających się rachunkowością gorący okres.

Czy wiesz, gdzie jeszcze możesz znaleźć analogiczne materiały? Jeśli nie, to wejdź na ten odnośnik i zerknij na treść (https://seacargoo.com/import-z-chin/) zaprezentowanego tam postu.

Ludzie obawiają się, że będą obarczeni karami związanymi z nieodpowiednim wypełnieniem rozliczenia. Ale żeby kara mogła zostać nałożona, musielibyśmy świadomie zataić jakieś dochody, nie złożyć w ogóle oświadczenia lub zrobić to po terminie. Wszyscy wypełniający mają prawo do złożenia korekty, więc na spokojnie warto samemu ogarnąć wypełnianie pit. Niektórzy będą musieli wypełnić pit 37 (rozliczenie pit 37 online), a pozostałe osoby pit o innym numerze. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji wszystkich osób. Ale żeby dobrać odpowiedni formularz trzeba odrobinę poczytać na temat zeznań podatkowych. Można również zapytać kogoś, kto zna się na rzeczy, albo w wolnej chwili iść na moment do Urzędu Skarbowego z pytaniem który pit będzie tym odpowiednim w naszej sytuacji. Przez to uda nam się wejść w Internecie na stronę, na której da się rozliczać pity online, znajdziemy odpowiedni formularz i będziemy mogli go wypełnić i natychmiast wysłać to zeznanie podatkowe do Urzędu Skarbowego, bez zbędnej straty czasu.

Dziś w Polsce można złożyć deklarację podatkową przez Internet
Stół z laptopami i dokumentami
Przygotowane przez: Kennisland
Na podstawie: http://www.flickr.com
W obecnych czasach nie trzeba już latać do Skarbówki, by złożyć pit. Dziś musimy tylko mieć sprawny komputer i dostęp do Internetu. Wystarczy zajrzeć na odpowiednią platformę, by móc wypełnić pit online (formularz pit online). Wszyscy ludzie, którzy mają jakieś nieuzasadnione obawy, pod tym względem, powinny się ich wyzbyć. Wypełnianie PIT-u w sieci niewiele się różni od uzupełniania PIT-u normalnie.


Pozostałe artykuły

Co definiuje indeks giełdowy? Dlaczego jest tak istotny? Jak się rozwijał? Jak go powinniśmy odczytywać?

urlop
Przygotowane przez: Fabrice Florin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Indeks giełdowy to statystyczna miara, jaka ukazuje jak zmieniają się ceny grupy danych spółek w konkretnym przedziale czasowym. To też określa jaki to ma wpływ na zachowanie się giełdy. Jak obserwujemy zmiany wartości indeksu, jesteśmy w stanie bez jakiejś analizy cen akcji poszczególnych spółek sprawdzić poziom zwrotu, a także zdefiniować kierunek ruchu cen.


Pierwotne indeksy były tworzone, żeby ukazać zmiany cen akcji spółek, jakie są notowane na giełdzie, które występowały w dosyć krótkim czasie.

Jedyna różnica jest taka, że wypełniając pit elektronicznie nie musimy czekać, by go złożyć. Kilka kliknięć i formularz jest wysłany. Dlatego korzystajmy z mocy współczesnej technologii, którą razem z Ministerstwem Finansów sprawiła nam Skarbówka. Nie twórzmy kolejek w Urzędzie Skarbowym, jeżeli posiadamy opcję wypełnienia PIT-u przez Internet.
21/12/20, 10:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.