W obecnych czasach, gdy zazwyczaj przytrafiają się kryzysy, każda wielka firma potrzebuje doświadczonego Dyrektora ds. finansów

Dawniej spółki za fundament swego dobrego funkcjonowania uważały dobrą księgową. Jednakże, obecnie nie jest już to aktualne.
W dobie XXI stulecia, gdy wszystko dzieje się szybko, a spółki (wirtualne biuro spółki Poznań) są ponadpaństwowe potrzebni są biegli CFO.


deklaracje
Przygotowane przez: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Na podstawie: http://www.flickr.com


Kim tak naprawdę jest CFO - mógłby zapytać ktoś, kto nie jest obeznany z angielskimi skrótami i stanowiskami istniejącymi w międzynarodowych korporacjach. A CFO to skrót od Chief Financial Officer czyli Dyrektor Finansowy. Stanowisko to znaczy znacznie więcej niż wyłącznie bycie strażnikiem finansów spółki. Chodzi też o przygotowywanie planów rozwojowych oraz określanie przyszłych zagrożeń.

Nie masz zamiaru, by ciekawe posty Cię ominęły? Więc zapewne spodoba Ci się kluczowa witryna (https://chemiana100procent.pl/kategoria-produktu/kursy/), na której można przejrzeć świeże wpisy.

By sprawdzić się na tego typu stanowisku potrzebne będzie duże doświadczenie, przez to w państwach starej Unii CFO to z reguły osoby po 50-tym roku życia. W państwach rozwijających się, takim jest Polska, bywają to osoby dużo młodsze, gdyż sytuacja w państwie zmienia się z dnia na dzień i za tą zmianą należy nadążyć. Nawet inaczej - trzeba ją wyprzedzać. Trzeba być prekursorem. Zatem czym się zajmuje Chief Financial Officer? Trudni się ustalaniem budżetu oraz wewnętrznymi audytami. Do jego obowiązków należy również utrzymywanie kontaktów z innymi firmami.
Dlatego CFO dużo podróżuje po Europie i świecie - powinien zatem świetnie znać język angielski. Na tak wysokim stanowisku bierze się odpowiedzialność za przyszłość firmy i przyszłość pracowników. Z tego powodu powinien szukać różnych rozwiązań, które pomogłyby w rozwoju firmy.
21/10/19, 07:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.