Kto korzysta z faktoringu?

Wartość faktoringowego rynku w naszej ojczyźnie rośnie z roku na rok. Usługi tego wariantu zdobywają coraz to ogromniejszą wziętość a także stanowią poważną konkurencję dla standardowych metod finansowania przedsiębiorstw.


impreza firmowa
Przygotowane przez: FotoPlus Collective
Na podstawie: http://www.flickr.com


Faktoring jest efektywnym instrumentem finansowym, jakie świetnie sprawdza się w teraźniejszych warunkach gospodarczych, w czasach, kiedy przedłużone terminy płatności stały się typowym elementem w działalności wielu polskich przedsiębiorstw. Istotą faktoringu jest krótkoterminowe finansowanie przez specjalistyczną jednostkę faktoringową względnie bank kupieckiego kredytu udzielanego przez firmę (faktoranta) jego odbiorcom. W operacji faktoringu bierze udział za każdym razem trzech kontrahentów.

Sprawdź, czy następny link (http://lubin-adwokat.pl/adwokat-dlaczego) jest tym, czego teraz szukasz. Zapewne bardzo będzie mógł pomóc Ci w Twoim projekcie, który obecnie przygotowujesz. Zobacz, naprawdę warto!

Faktor oraz faktorant grają czynną rolę, trzeci - adresat usług i towarów jest stroną pasywną. Inicjatorem transakcji jest przedsiębiorca, który udziela swoim odbiorcom handlowego kredytu. Faktor gotów jest finansować ów kredyt, przejmując od faktoranta tak zwaną wierzytelność.


Zazwyczaj klientem firmy faktoringowej jest przedsiębiorstwo produkcyjne bądź handlowe, posiadające duży poziom należności i odczuwające brak kapitału obrotowego. Z faktoringu najczęściej korzystają biznesmeni, którzy nie mają stałych odbiorców, sprzedają z odroczonym czasem należności, potrzebują utrzymać finansową płynność przedsiębiorstwa i zwiększać obroty. Jednostki faktoringowe najczęściej są skłonne do podejmowania ogromniejszego ryzyka finansowego niż banki. Nie każdy jednakże zostać może ich klientem.


Pozostałe artykuły

Reklama jest dźwignią handlu - z tego zdaje sobie sprawę każdy właściciel firmy, który pragnie rozwijać własny biznes

firma - odbicie
Przygotowane przez: EnergieAgentur.NRW
Na podstawie: http://www.flickr.com
Istnieje mnóstwo sposobów na to, żeby promować swą firmę. Możemy dać ogłoszenie w radiu, telewizji albo czasopismach. Jeżeli pragniemy trafić do większego grona odbiorców, to możemy zaistnieć w sieci.


Trzeba pamiętać, że faktor nabywa handlowe wierzytelności, zatem przejmuje do nich prawa. Stąd fundamentalnym elementem współpracy w transakcji faktoringowej jest sama wierzytelność.
23/01/24, 07:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.