Tego nie bierz do samolotu

Wakacje będą znów – głoszą frazy znanej piosenki. I rzeczywiście,praktycznie za naszymi plecami, sezon wakacyjny można uznać za otwarty. A jeśli wakacje to i wyjazdy. Coraz częściej kierunkiem, w który wyruszamy jest zagranica. Koszt podobny jak w przypadku wypoczynku u nas, ale gwarancja pogody zdecydowanie większa. Jeśli już obieramy azymut, to zwykle decydujemy się na lot samolotem. Lot sam w sobie to przeżycie fantastyczne, dla niektórych ekstremalne, jednak w wielu sytuacjach, to jedyna sposobność aby dobić do celu.
samolot przed lądowaniem
Przygotowane przez: Mark Harkin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wejście do samolotu wiąże się z masą formalności, które należy spełnić.

Interesują Cię przeróżnego rodzaju bonusy? Jeżeli tak, to przejdź na podaną witrynę i sprawdź, co dla Ciebie opracowaliśmy. Będziesz zaskoczony.

Stąd na lotnisku powinno się być jakieś 2 godziny przed planowaną godziną odlotu. Oprócz wzięcia ze sobą najważniejszych rzeczy takich jak dowód osobisty, wypadałoby również dowiedzieć się, czego nie należy zabrać ze sobą na pokład samolotu.

Względy bezpieczeństwa dyktują, które przedmioty mogą się znaleźć w samolocie. W tych nakazach zostały wykazane przedmioty, które możemy mieć ze sobą w bagażu podręcznym.

Omawiany temat Cię interesuje? Więc odsyłam tu, gdyż znajdziesz tutaj ciekawe informacje na opisywane zagadnienie, które godne są uwagi.

Nie każda linia lotnicza ma te same obostrzenia, dlatego nasza lista ma jedynie kształt przykładowy. Przed wejściem do samolotu obsługa mają możliwość zażądać usunięcia każdego przedmiotu.

Pozostałe artykuły

Co powinien zawierać bagaż, gdy chcemy lecieć samolotem?

samolot
Przygotowane przez: Szmalback.pl
Na podstawie: Szmalback.pl
Mimo że okres wczasowy już przeminął co jakiś czas wybieramy się w podróż samolotem. Czy to w odwiedziny do krewnych za granicą, czy też na weekend w celach rekreacyjnych bądź w celach służbowych. Zazwyczaj w podróż bierzemy ze sobą dwa rodzaje bagażu. Jest to bagaż podręczny plus drugi, który jest odprawiany do luku i nazywany jest bagażem głównym lub innym sposobem mówiąc odprawianym. W zależności jakimi liniami lotniczymi lecimy masa oraz wymiar bagażu jest zróżnicowany.


Wakacje w Hiszpanii
Przygotowane przez: TopRank Online Marketing
Na podstawie: http://www.flickr.com
I tak wszelkie ostre przedmioty są w większości niedozwolone. Tak więc: żyletki, skalpele, golarki lepiej zostawmy w domu. Wyjątek stanowią buty na szpilkach. Leki takie jak: dezodoranty w aerozolu, pasta do zębów, płyn do płukania ust, toniki, szampony są dozwolone w pojemnikach do 100ml. Na pokład samolotu nie można również zabierać alkoholi, które nie zostały zakupione w strefie wolnocłowej.

Ze sprzętem sportowym też bywają kłopoty. Kule do kręgli można wnieść, ale np. kija golfowego już nie. Tak samo zakaz dotyczy wędek. O zakazie posiadania na pokładzie broni raczej nie trzeba nikogo specjalnie informować. Przed pakowaniem bagaży trzeba sprawdzić czego nie możemy ze sobą wnosić, aby na lotnisku nie denerwować się niepotrzebnie. Po co wcześniej psuć sobie uroki lata.
20/07/27, 07:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.