Kto pomoże nam jeżeli zepsuje się nam np. wentylacja w naszym samochodzie?

W obecnych czasach samochody już nie są tak łatwe w konstrukcji jak to było kiedyś. Dziś samochód ma wentylację czy sprzęt muzyczny. To wszystko ma nam prawidłowo służyć.
gotówka
Na podstawie: sxc.hu


elektromechanik
Przygotowane przez: Allan Ajifo
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jednak są to rzeczy martwe i mogą się zepsuć. Kto nam wtedy będzie mógł pomóc i zreperuje zepsutą część?


Wtedy niezbędny będzie elektromechanik zwany inaczej elektrykiem samochodowym. Zajmuje on się montażem, kontrolą i wymienianiem układów elektrycznych w aucie.

Po przeczytaniu tego wątku, wejdź na odmienny pełny tekst, który publikuje także ciekawe informacje - zobaczysz, że pochłonie Cię kompletnie.

Dzisiejsze samochody mają dużo tego typu układów, jakie bardzo często są skomplikowane, dlatego też praca takiego specjalisty żąda wiele wiedzy oraz zdolności. Do fundamentalnych zadań tego typu elektromechanika zalicza się pracę przy urządzeniach odpowiadających za sterowanie, zabezpieczanie oraz sygnalizację w aucie. Poza tym elektromechanik może zajmować się systemami bezpieczeństwa i komfortu jazdy np. klimatyzacją.

Zaintrygowały Cię podane informacje? Niezwykle nas to raduje i od razu zachęcamy Cię do wpisu autora (http://happytree.com.pl/) po nową porcję wątków.

Do zadań najbardziej fundamentalnych lecz bardzo istotnych w pracy elektromechanika, należy sprawdzenie prawidłowego działania zapłonu i wszystkich świateł w aucie. Ta ostatnia czynność jest niezwykle ważna, ponieważ w naszym państwie na światłach należy jeździć cały rok, bez względu na okoliczności drogowe.


Taki elektromechanik może pracować w warsztacie samochodowym, ale również mógłby być zatrudniony w fabryce samochodów. Niezwykle często najlepsi specjaliści prowadzą swoje warsztaty oraz stacje diagnostyczne, gdzie zajmują się tylko elektryką oraz elektroniką samochodową. A jak dużo może zarabiać tego typu fachowiec? Średnie wynagrodzenie elektromechanika wynosi 3000 złotych.
Żeby podjąć posadę na tego typu stanowisku, należałoby legitymować się świadectwem ukończenia np. technikum najlepiej o wydziale samochodowym i specjalizacji elektromechanicznej. Do robienia prostszych czynności związanych z elektryką samochodową zatrudnia się też osoby z wykształceniem zawodowym.
19/08/31, 18:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.