Faktoring - niezmiernie popularna usługa wśród dzisiejszych przedsiębiorstw

Stanowi z całą pewnością jedną z najpopularniejszych a także najszybciej rozwijających się usług na obecnym rynku finansowym.
W samym 2013 roku skorzystało z niej przeszło osiem tysięcy podmiotów. Poza tym, przyjmuje się, iż owa liczba będzie rosnąć.


faktoring definicja
Przygotowane przez: mosaic36
Na podstawie: http://www.flickr.com


prezes
Przygotowane przez: Ash Carter
Na podstawie: http://www.flickr.com


Konferencja
Przygotowane przez: Wikilogia
Na podstawie: http://www.flickr.com


Pojawia się pytanie: co powoduje że wzbudza ona tak duże zainteresowanie i czym w zasadzie jest faktoring Definicja rzeczonego terminu mogłaby brzmieć w następujący sposób: to swego rodzaju swoista transakcja handlowa, która sprowadza się do nabycia wierzytelności przez zewnętrzną instytucję, czyli tak zwanego faktora. Na ogół w tej „roli” występuje bank, osoba fizyczna albo spółka. Moda na zawieranie tego typu umów przywędrowała do Polski z krajów anglosaskich dopiero niedawno - bo zaledwie kilka lat temu - lecz już zdążyła pozyskać liczne grono miłośników.

Ta pełna notka również posiada ciekawe materiały na opisywany tutaj temat. Jeśli zatem Cię on interesuje - nie ociągaj się i przeczytaj to!

Zresztą nie powinno to nikogo dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę zalety faktoringu. Znacząca poprawa płynności finansowej firmy w dość krótkim czasie, brak niepotrzebnych formalności oraz brak obciążeń dla ogólnego bilansu przedsiębiorstwa, lepsze zarządzanie długami, sprawniejsza obsługa klientów a w konsekwencji większe zyski. Wyliczać można bez końca.

Jeśli niniejszy wpis Cię intryguje, to kliknij ten link - zobaczysz tam użyteczny tekst (http://www.smartvest.pl/), który z pewnością uznasz za ciekawy.

Lista walorów przedstawionego rozwiązania jest niezwykle obszerna.
Warto zaakcentować, iż wyodrębniamy rozliczne rodzaje prezentowanych transakcji, takie jak choćby faktoring: dyskontowy, zaliczkowy, terminowy, otwarty lub tajny.
20/05/23, 07:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.